Spilgts citāts: Sanita Osipova — kā uzzināt, ka cilvēks epidēmijā neapdraud apkārtējos


Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova “RīgaTV 24” raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”:

“Ir jau divi ceļi, kā mēs uzzinām, ka tas cilvēks neapdraud apkārtējos. Viens ceļš ir tas, ka viņš ir vakcinēts, otrs — tas, ka viņam ir svaigs tests, kurš apliecina, ka viņš nav slims.”

Pirmkārt, potēts cilvēks nevis neapdraud apkārtējos, bet apdraud mazāk. Potētu grūtāk aplipināt, tomēr var. Un gan es, gan AAV Slimību profilakses un kontroles centrs laikam esam palaiduši gaŗām svaigāko Osipovas k-dzes izpīpētījumu, ka potētie saslimuši neaplipina citus.

Otrkārt, nav jābūt epidēmiologam un pat Satversmes tiesas vadītājam, lai saprastu, ka, ļaujot potētiem cilvēkiem epidēmijas laikā čupoties, tiek iedarbināta turboselekcija tādiem sērgas paveidiem, kas būs visizturīgākie pret potēm.

Treškārt, svaigs tests (ne 72 h, bet tiešām svaigs), pieņemsim, nozīmē, ka pēc testēšanas cilvēks nav inficējies. Taču var būt, ka cilvēks jau ir inficēts, bet testa brīdī vīruss vēl nav paguvis savairoties ķermeņa vietā, no kurienes ņem analizes. Tāpat var gadīties, ka vīruss tur ir, bet vienkārši nav trāpījies savāktā analižu paraugā.

Tekošā runā, pārliecinātā balsī un vienkāršā tagadnē teiktais, ka “neapdraud”, ir vēl viens Osipovas k-dzes zinātniskuma, objektīvitātes un kompetences rādījums.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: