Dezinformācija un gāzgaismošana par potēšanu


20. martā Slimību profilakses un kontroles centrs pačivināja ziņu par potēšanu, uz ko tobrīd maigi atsaucos:

Jo tā nav, kā rakstīja SPKC un ielika vārdus mutē Saulītei-Vanagai. Pirmkārt, tie ir meli. Potēšana nav efektīvākais veids, kā visiem kopā uzveikt sērgu. Savā atsauksmē minēju dažus piemērus.

Otrkārt, tā ir dezinformācija. SPKC nav mietpilsonis, kas varbūt nesaprot un nezina slimības dabas un pasaules piemēru, ka to var izskaust dažās nedēļās bez potēšanas, savukārt pat ar vislabāko potēšanu (Izraēla) Ķīnas vīrusu nevar uzveikt arī dažos mēnešos.

Treškārt, tā ir gāzgaismošana. Šis vārds varētu būt mazāk pazīstams, tāpēc paskaidrošu, kas tas ir. Cēlies no lugas “Gāzes gaisma”. Mērķauditorijas spiešana apšaubīt savu atmiņu, uztveri vai spriešanu. Šai reizē: pirmkārt, cenšanās, lai aizmirstam, ka ir efektīvāki cīņas veidi pret Ķīnas vīrusu; otrkārt, Latvijas veselības polītikas noteicēju atmazgāšana, ka tie efektīvākus veidus atteikušies izmantot un tā vietā lēmuši, lai labāk iet bojā turpat 2000 cilvēku, kas būtu varējuši dzīvot gadiem un gadu desmitiem.

29. martā klajā nāca “Aizliegtā paņēmiena” televīzijas raidījums, par ko traci sacēla dažādi pašpasludināti patiesības cīnītāji. Nepievērsīšos raidījumam, ko neesmu noskatījies, toties pievēršu uzmanību, ka neviens (cik esmu meklējis, tiešām neviens) no patiesības cīnītājiem nebija cīnījies par patiesību SPKC meluziņas lietā. Tas nepārsteidz, jo, redzot, kas tās par aprindām, cīņa acīmredzami nav par patiesību, bet par sev vēlamo vēstījumu.

Valdis Zatlers Veselības ministrijas klipā: “Es vakcinējos, jo tas ir vienīgais veids, kā atgūt kontroli pār savu ikdienu.”

Tas atkal tika apliecināts jau pēc trim dienām 1. aprīlī, kad Veselības ministrija sāka potēšanas kampaņu ar iežēlinošu klipu. Tajā vispirms sirsnīgas mūzikas pavadībā sūkstās, ka nevar iet uz randiņiem, teātri, kori, koncertiem, satikt tēvu un vecvecākus, savas daiļrades skatītājus un klausītājus, ka nevar brīvi pārvietoties, filmēt filmas utt. Ierunātāji teic, ka grib, lai dzīvo viņu draugi, tauta, kultūras sarīkojumu apmeklētāji un paši. Piemin, ka sportiskāki un jaunāki draugi un kolēģi pēc izslimošanas nav īsti atkopušies. Un tad Valdis Zatlers atbild, ko darīt:

“Es vakcinējos, jo tas ir vienīgais veids, kā atgūt kontroli pār savu ikdienu.”

Vē! Tas pats, kas SPKC čivinājumā, tik rūpnieciskā mērogā. Pirmkārt, tiek noklusēts, ka visas pieminētās labās, parastās, normālās lietas zudušas un šobrīd nav, jo Latvijas veselības polītikas noteicēji atkal un atkal izlēmuši uzturēt Latvijā epidēmiju, nevis izskaust sērgu un atjaunot normālu dzīvi, ko var paveikt dažās nedēļās. Varat trīsreiz minēt, vai raksta sākumā pieminētā Taivanā, Jaunzēlandē, Austrālijā var apmeklēt teātŗa izrādes, koncertus, satikt radus un draugus utt. Un varat vienreiz izdomāt, kāpēc.

Pareizi — jo, otrkārt, Zatlers savā lomā melo. Jo potēšanās nav vienīgais veids, kā atgūt kontroli pār savu ikdienu. Protams, palīdz, taču ne vienīgais un, kā sākumā teicu, arī ne efektīvākais. Taivanā, Jaunzēlandē, Austrālijā to sapratuši un jau sen atguvuši (Taivanā nemaz nav zaudējuši) kontroli pār savu ikdienu. Savukārt pie mums Zatleram iedots melot, lai gāzgaismotu klipa skatītājus un glābtu veselības polītikas noteicējus no atbildības par atteikšanos pienācīgi cīnīties pret sērgu un simtiem (nu jau tūlīt tūkstošu) cilvēku lemšanu nāvei.

Un, treškārt, patiesības cīnītāji atkal klusē. Kas to būtu domājis.

2 Atbildes to “Dezinformācija un gāzgaismošana par potēšanu”

 1. Dakteris Says:

  Tu tomēr patiesi esi fatāli nelabojams idiots

 2. Skolnieciņš Says:

  Paldies Dieviem! Latvijā ir iesākusies masveida vakcinācija. Latvju Dievi ir sadzirdējuši manas lūgšanas. Sentēvu Dievi ir pieņēmuši manus ziedojumus un piepildījuši manas velmes. Latvju Dievi ir devuši iespēju mūsu brašajai tautai uzvarēt kovid-19 (covid-19) krīzi. Pašlaik visā Latvijā darbojas apmēram 862 vakcinācijas kabineti (avots: app.powerbi.com/view?r=eyJrIjoiOTA4ZmM1YTAtNGU0My00NjQ2LTk1MjEtMGUzM2ZmMzcxNGM5IiwidCI6ImRiYzkwMTJkLTYyOGItNDNkNC1iMTkwLThhNzMwZjdlMWU5NiIsImMiOjl9). Patlaban visā Latvijā ir atvērti vairāki liela mēroga vakcinācijas centri. Gan visos vakcinācijas kabinetos, gan šajos vakcinācijas centros jebkurš Latvijas iedzīvotājs var saņemt bezmaksas vakcīnu pret SARS-CoV-2 vīrusu. Sīkāku informāciju par vakcinācijas norisi Latvijas Republikas teritorijā var izlasīt Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: spkc.gov.lv/lv/jaunums/liela-meroga-vakcinacijas-centri-gatavi-darbam. Šobrīd Latvijas iedzīvotājiem plaši pieejama ir tikai VAXZEVRIA vakcīna, kuru ir izstrādājusi britu-zviedru daudznacionālā farmācijas un biotehnoloģijas līdere AstraZeneca sadarbojoties ar slaveno Oksfordas Universitāti. Šī vakcīna ir droša, laba un ērta. Imunitāte izveidojas triju nedēļu laikā kopš pirmās potes saņemšanas. Otro poti ir jāsaņem divu mēnešu laikā, lai šī vakcīna sasniegtu savu maksimālo efektivitāti. Šī mūsdienīgā un efektīvā vakcīna palīdzēs mūsu tautai un valstij uzveikt neganto kovid-19 (covid-19) sērgu. Pasargāsim sevi, savus tuvos un mīļos! Vakcinēsimies! Uzticamu un pārbaudītu informāciju par vakcinācijas procesu Eiropas Savienības dalībvalstīs var lasīt šeit: vaccination-info.eu/en/covid-19/covid-19-facts. Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Lai Latvju Dievi mūs svētī! Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna!
  Ar Latvju Dievu svētību, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: