Ķīnas vīrusa izplatība Latvijas pašvaldībās 4. februārī


Šodienas 742 ir jūtami mazāk nekā 965 priekš nedēļas 28. janvārī. Tas pazeminājis nedēļas caurmēru no 804 vakar līdz 773. Tomēr arī ar to caurmērs ir 2,4% augstāks nekā nedēļu iepriekš. Varētu gaidīt, ka izplatības kartē krāsas maiņu būs vairāk uz labu. Gadījies, ka uzlabojumi ne vienkārši vairāk, bet graujošā pārsvarā (13:1):

 • Alsungas novadā jaunākā saslimšana aizslīdējusi vienu inkubācijas periodu, divi nedēļas, pagātnē, tāpēc novads pārkrāsots no dzeltena zaļš;
 • Ciblas un Ērgļu novadā jaunākā saslimšana aizslīdējusi nedēļu pagātnē, attiecīgi tie sarkana vietā dzelteni;
 • Aglonas, Aizkraukles, Durbes, Grobiņas, Ķeguma, Māŗupes, Nīcas, Ogres, Priekules un Tērvetes novadā saslimstība sarukusi zem 2‰ iedzīvotāju skaita nedēļā. Ar to šie novadi vairs ne spilgti, bet vidēji sarkani.

Vienīgais uz ļaunu krāsas maiņās: Auces novadā jaunu slimnieku kļuvis pāri 2‰, un novads pārgājis no vidēji sarkana spilgti sarkanā līmenī.

Tomēr ir vairāki jūtami pasliktinājumi (>1,056‰ dienā) bez krāsas maiņas:

Nr. Novads Jauni slimnieki Nedēļas saslimstība vakar (‰) Nedēļas saslimstība šodien (‰) Nedēļas saslimstības kāpums (‰)
1. Ādažu 45 8,2 11,3 3,1
2. Strenču 10 7,4 9,9 2,5
3. Vaiņodes 3 7,2 8,5 1,3

Smagākā stāvokļa desmitnieks un ranga maiņa, salīdzinot ar vakardienu:

 1. Ādažu novadā saslimušas 11,3‰ iedzīvotāju nedēļā (3↑);
 2. Valkas novadā 10,8‰ (1↑);
 3. Rugāju novadā 10,2‰ (2↓);
 4. Strenču novadā 9,9‰ (2↑);
 5. Amatas novadā 8,8‰ (3↓);
 6. Vaiņodes novadā 8,5‰ (1↑);
 7. Līgatnes novadā 6,7‰ (2↑);
 8. Alūksnes novadā 6,7‰ (3↓);
 9. Beverīnas novadā 6,5‰ (1↓);
 10. Vecumnieku novadā 6,0‰ (2↑).

Ādažu šodienas sprādziena cēloņa ātrumā neatrodu. Priekš pusnedēļas ziņoja par Kadagas bērnudārzu, un janvārī Ādažu novada vadītājs Māris Sprindžuks pauda bažas par atbildīgo valsts iestāžu polītiku slēpt sīkākas ziņas par saslimstību, kas apgrūtina cīņu pret sērgu.

2 Atbildes to “Ķīnas vīrusa izplatība Latvijas pašvaldībās 4. februārī”

 1. Skolnieciņš LV Says:

  Pašlaik ārkārtējā situācija Latvijas Republikā ir beigusies. No 2021. gada 7. aprīļa ārkārtējā situācija Latvijā vairs nav spēkā, tomēr kovid-19 (covid-19) sērga vel joprojām turpinās, tāpēc mūsu valstī turpina darboties valdības noteiktie drošības pasākumi un ierobežojumi (avots: mfa.gov.lv/konsulara-informacija/jaunumi/66928-par-arkartejas-situacijas-izsludinasanu-latvija). Būsim saprotoši un apzinīgi! Ievērosim visus epidemioloģiskās drošības pasākumus. Regulāri mazgāsim rokas ar ziepēm un ūdeni. Publiskās vietās lietosim higiēniskās sejas maskas un ievērosim 2 metru distanci viens no otra. Par laimi, kovid-19 (covid-19) pandēmija iet uz beigām, jo mūsu valstī ir sākusies aktīva vakcinācija pret šo nejauko vīrusu (avots: vm.gov.lv/lv/jaunums/liela-meroga-vakcinacijas-centri-gatavi-darbam). Pavisam nesen liela mēroga vakcinācijas centri uzsāka savu darbību visā Latvijas teritorijā. Pagaidām vakcinācijas process notiek nesteidzīgi. Taču lai tiktu pie vakcīnas pēc iespējas ātrāk, iesaku katram Latvijas iedzīvotājam piereģistrēties vakcīnas saņemšanai portālā manavakcina.lv vai zvanot uz bezmaksas tālruni 8989. (Komentāra 1. daļa) ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂 [Skolnieciņš LV]

  • Skolnieciņš LV Says:

   (Komentāra 2. daļa) Vakcinācijas process ir ļoti nozīmīgs kovid-19 (covid-19) krīzes pārvarēšanai. Savlaicīga vakcinēšanās palīdzēs mūsu sabiedrībai sasniegt pūļa imunitāti, tādējādi Latvija sekmīgi uzvarēs šo nelūgto vīrusu. Vakcinācija mūsu valsts iedzīvotājiem notiek bezmaksas, tāpēc izmantosim šo Latvju Dievu sniegto iespēju palīdzēt savai valstij un tautai. Nezaudēsim ticību šajā grūtajā pārbaudījumu laikā. Turpināsim ticēt sentēvu Dieviem. Turpināsim ticēt Latvju Dieviem. Lūgsim Latvju Dievu svētību no visas sirds. Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna!
   Saticību un sapratni mums visiem vēlot, Skolnieciņš LV
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
   Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
   Latvju Dievi mūžam viedi.
   #kovid-19 #covid-19 #koronavīruss #kroņvīruss # SARS-CoV-2 #vakcinācija #imunitāte #drošība #patriotisms #Tēvzeme #Latvija #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pacietība #veselība #drosme #Skolnieciņš #LV


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: