Kāpēc pašreizējā masku kampaņa lemta sakāvei


Attēls: LSM.

Vēl 21.40 data.gov.lv nebija ielikti šodienas skaitļi par Ķīnas vīrusa izplatību pašvaldībās, tāpēc šodien karti netaisīšu. Kaut viens SPKC avots ziņo par 22 saslimušiem Vecpiebalgas novadā, bet cits SPKC avots — par vismaz 50. (Varbūt nesakritību var izskaidrot ar laboratoriju ziņu apkopošanas laikiem un to, ka pirmās ir rīta ziņas, bet otrās — pēcpusdienas.) Uzrakstīšu par ko citu — ka pašreizējā masku kampaņa diemžēl lemta sakāvei. Nē, ne tāpēc, ka maskas nedarbotos. Darbojas — un kā vēl! Prieks redzēt, ka pēc astoņiem mēnešiem to sapratuši arī Latvijas oficiālie veselības sargi. Vai tāpēc, ka šodien bija sliktas ziņas: jauns rekords ar 148; pozitīvu testu >3%; mirusi trīsdesmitgadniece; Vecpiebalga? Nē, arī ne. Īstenībā pieaugums sabremzējies līdz lēnākajam kopš sērgas sprādziena sākšanās 22. septembrī. Nedēļas caurmērs (izmantojams, lai novērstu atsevišķu dienu (īpaši brīvdienu) lēkāšanas ietekmi) pa nedēļu audzis 1,24 reizes, salīdzinot ar trīskāršošanos 25. septembrī — 6. oktobrī. Kāpēc tad? Vismaz trīs cēloņu dēļ:

 1. oficiālie mūsu veselības sargi nemaz negrasās un necenšas uzveikt Ķīnas vīrusu. Rīcība notiek, reaģējot uz sērgas izplatīšanos (nevis nepieļaujot to) un lūkojot pēc minimāliem pietiekamiem ierobežojumiem, kas to apturētu, nevis izskaustu. Kā čivināja Uga Dumpis: “Lai būtu lejupejoša tendence vai vismaz stabilitāte.”;
 2. lēzena lejupejoša tendence slimības izplatību samazina pārāk lēni, un vīrusu nav iespējams izskaust saprātīgā laikā. Tāpēc, visticamāk, ierobežojumus mīkstinās, nesasniedzot nulli, kā tas jau reiz notika jūnijā. Diemžēl oficiālie mūsu veselības sargi rīkojas kā ugunsdzēsēji, kas beidz dzēst, vienā istabā atstājuši mazliet degam. Pēc ierobežojumu mīkstināšanas atlikums savairosies atkal, kā tas jau reiz notika jūlijā—septembrī, un mūsu pūles jau otrreiz gada laikā būs nolaistas podā;
 3. lai pašreizējā masku kampaņa pavisam droši būtu lemta sakāvei, parūpēsies joprojām uzturētā pasažieŗu satiksme ar inficētām zemēm, kas ir divēji kovidiotiska. Pirmkārt, karantīna nav jāievēro līdz traģikomiski augstam slieksnim; otrkārt, karantīnas noteikumi virs sliekšņa pieļauj citu cilvēku aplipināšanu. Vaļīga satiksme ar ārzemēm ievazā sērgu iekšzemē un vietējo cīņu vērš cīņā ar vējdzirnavām.

Iznākumā oficiālie mūsu veselības sargi dzen mūs kovidiotiskā burvju aplī: sērga savairojas — izsludinām ierobežojumus, sērga mazinās — mīkstinām. Un tā tālāk, nemitīgā nāves ēnā, un tik vairojot iedzīvotāju upuŗus un uzņēmumu zaudējumus. Par laimi, nekas nav nolemtība, un vīruss dara tikai to, ko tam ļauj darīt. No iepriekš minētiem trīs punktiem viegli secināt, kas darāms, lai no burvju apļa izrautos un pašreizējā masku kampaņa būtu sekmīga:

 1. mērķim jābūt — izskaust Ķīnas vīrusu no Latvijas, izbeigt iekšzemes aplipināšanu;
 2. lai to izdarītu saprātīgā laikā, dažās nedēļās, ierobežojumiem jābūt iespējami stingriem;
 3. neatlaisties priekš nulles sasniegšanas;
 4. sasniegumus uzturēt un sargāt ar kārtīgu karantīnu (14 dienu, neatkarīgi kontrolētu, vienatnes) braucējiem no inficētām (>0,2 saslimušie dienā no miljona iedzīvotāju) zemēm.
Publicēts Uncategorized. Birkas: . 4 Comments »

4 Atbildes to “Kāpēc pašreizējā masku kampaņa lemta sakāvei”

 1. Domā Says:

  Vai tomēr Tu nepieļauj domu, ka tā ir globāla sazvērestība, lai panāktu noteiktus mērķus? Ja tas tā ir, tad mums nav ne jausmas kas vēl “pēc plāna” notiks.

 2. sarkanakmens Says:

  Piekrītu rakstītājam. Pie tam tas, kas pašlaik tiek darīts, arī lielu pienesumu nedos, jo tajā pašā sabiedriskajā transportā lielāka daļa nemaz nemāk valkāt maskas, bet dara to ķeksīša pēc. Par Ķīnu grūti spriest, jo nav nekādas uzticības Ķīnas statistikai.

  • viss ir slikti Says:

   Es gan nepiekrītu, īpaši izmantotajai valodai par vīrusa uzveikšanu. Lai uzveiktu vīrusu ir jābūt vai nu: 1) ideālā variantā dabiskai imunitātei, kas ar to spēj tikt galā vai 2) vakcīnai. Latvija, tāpat kā visas citas valstis pagaidām var tikai ierobežot vīrusa izplatību un šim procesam ir milzīgs trūkums, jo nav iespējams precīzi noteikt vai kādam ir covid un kādā stadijā un cik ilgi covid paliek organismā. Covid inkubācijas periods un arī slimošanas periodi ir ilgāki par tām 14 dienām. Piemēram šis vīrs nomira 2 mēnešus pēc tam, kad tika izlaists no slimnīcas – kopsummā tie ir 4 mēneši:
   https://www.dailymail.co.uk/news/article-8859203/Patient-47-dies-long-Covid-two-months-cheered-left-intensive-care.html

   Ko visi jau ir piemirsuši, tad tās 14 dienas karantīnā bija tāpēc, lai noskaidrotu vai cilvēks ir slims ar covid, bet tagad ir zināms, ka ir cilvēki, kas saslimst ar covid un šo 14 dienu laikā viņiem pilnīgi nekādi simptomi neparādās. Un kāda jēga no tās karantīnas, ja viņus obligāti netestē – ir vai nav simptomi.
   Un sākumā arī visi ierobežojumi bija tāpēc, jo domāja ka visas slimnīcas būs pārpildītas ar mirstošiem covid pacientiem – ja ne līdzīgi kā Itālijā, tad vēl sliktāk.

   Masku valkāšana ilgtermiņā ir pilnīgākais murgs, jo tā ir pārapdzīvotības problēmas risināšana, kur iedzīvotājiem, kas dzīvo saspiesti kā siļķes mucās būs pandēmijas draudi vienmēr – ja ne covid, tad kaut kas cits kā nākamais, ja ņem vērā to, ka Ķīna ir izcelsmes vieta arī gripai.. Īpaši vēl jāņem vērā to, ka bērniem kas uzaug pilsētās imunitāte būs vājāka visu mūžu, un Latvijā, diemžēl ir izdomājuši attīstīt tikai slīkoņa ūdensgalvu, kas tāpat pazudīs zem viļņiem šajā gadsimtā, nevis domā par to, kā nodrošināt normālu dzīvi laukos – arī tiem, kas nedzīvo pilsētās. Bez sakariem ar citiem arī nevar, jo tad var sanāk kā amazones indiāņiem, kas masveidā mirst no parastas gripas – vai arī tāpat kā tiem vecticībniekiem, kas fiziski bija tik spēcīgi lai nokausētu zvēru taigā, bet gandrīz visi nomira ar klepu pēc kontaktu atjaunošanas ar cilvēkiem:
   https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D1%8B%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%8B_(%D0%BE%D1%82%D1%88%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8)


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: