140 vārdu: ļoti spilgti grafiki — AAV gāzes un naftas krājumi


AAV Enerģijas informācijas administrācija šodien publicējusi ziņojumu par valsts gāzes un naftas krājumiem. Galvenā vēsts: abiem derīgiem izrakteņiem krājumi rekordlieli. Ziņojumā divi ļoti spilgti grafiki, kas rāda gāzes un naftas krājumus. Kas to būtu domājis, ka tik attīstītā un ģeoloģiski tik labi izpētītā valstī ar tik augstu energoresursu patēriņu kā AAV krājumi ne tikai aug, bet īsā laikā vairāk nekā dubultojušies!

Bet mums stāsta, ka esot tādi “atjaunojamie” resursi, kas ar to vien esot pārāki pār citiem, vienalga, cik ādu par “atjaunojamo” uzspiešanu plēstu no vienkāršiem pilsoņiem…

Īstenībā, protams, nekāda brīnuma un pārsteiguma nav. Viss ir tieši tā, kā aprakstīts lieliskajā LŪ ģeologu grāmatā “Derīgie izrakteņi Latvijā”:

..visi derīgo izrakteņu krājumi vispirms ir ekonomiska kategorija un tikai pēc tam tehnoloģiska un, visbeidzot, ģeoloģiska kategorija. ..
Sabiedrības apziņā ir iesakņojušies maldīgi priekšstati, ka pasaulē Zemes dzīļu resursi izsīkst. Ideja par taupīgu un racionālu dabas resursu izmantošanu, to saglabāšanu un aizsardzību, kā arī saprātīgāku to izmantošanu ir vietā un atbalstāma, bet tādēļ nevajadzētu pieņemt, ka resursu nepietiek, un izmantot šādu apsvērumu par argumentu dabas aizsardzības mērķu sasniegšanai. ..
Kļūdaini ir priekšstati par kādas konkrētas izejvielas nepietiekamību, resursu izsīkšanu un tautsaimniecības attīstības apdraudējumiem tuvākā pusgadsimta vai vēl īsākā laika posmā. Saprotams, ka vajadzētu informēt sabiedrību un veidot cieņas pilnu attieksmi un pietāti pret dabu. Pesimistiskie novērtējumi balstās uz nekritisku vairāku terminu (resursi, krājumi, bilance utt.) jaukšanu ar ekonomiskām kategorijām un kāda derīgā izrakteņa ieguves saimniecisko pamatojumu, pastāvot konkrētiem pašizmaksas un biržas cenas rādītājiem. Zemes dzīļu resursi un to pietiekamība jāizvērtē daudz pamatotāk. ..
Nav zināms neviens derīgais izraktenis vai no Zemes dzīlēm iegūstams komponents, kurai ieguvei nepieciešamie krājumi un ekonomiski novērtētie resursi nebūtu pietiekami patēriņam pasaulē vismaz vienu gadsimtu ilgā nākotnē, ņemot vērā iedzīvotāju skaita palielināšanās prognozes.

Naftas un gāzes revolūcijas uzvaras gājiens turpinās. Putins, citi blēžu un maitu režīmi, visādi parazītiski un cilvēknīšanas pilni arbuzi tam, protams, pretojas. Bet viņu pretestības resursi gan sīkst, un mēs peldēsim lētā enerģijā.

Publicēts Uncategorized. Birkas: , , , . 1 Comment »

Viena atbilde to “140 vārdu: ļoti spilgti grafiki — AAV gāzes un naftas krājumi”

  1. andris Says:

    Diemžēl lētas enerģijas nebūs, jo euro komunisti subsidē un vēl vairāk subsidēs “zaļo” enerģētiku: https://www.db.lv/zinas/triljons-eiro-celam-uz-klimatneitralitati-494345


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: