Spilgts grafiks: ogļu ieguve


Labākai izpratnei par Eiropas iespaidu pasaules ogļu ieguvē un lietās, kas izriet no ogļu dedzināšanas (C + O2 → CO2 + Q), grafiks:

Tagad varam trīsreiz minēt, vai nākamos gadu desmitus CO2 saturs gaisā turpinās augt (līdz dinozauru laika līmeņiem gan netikdams) un vai kaut kāda rušināšanās Eiropā var to jūtami un paredzami ietekmēt.

4 Atbildes to “Spilgts grafiks: ogļu ieguve”

 1. Puteklis Says:

  Tieši tā! Nesaku, ka Eiropā par klimata izmaiņām nav jādomā, protams ir, bet tam būs maz jēgas, ja par to nedomās attīstības valstis, kuras nodara vairākkārt lielāku kaitējumu videi kā Eiropas valstis. Kamēr Ķīna, Indija, Krievija, ASV nepiedalās, pārējam ir maz jēgas.

  • msh Says:

   Par klimata pārmaiņām domāt var, bet censties kaut ko mainīt mainīšanas pēc nevajag. Klimata pārmaiņas ir dabisks process; mūsu planēta patlaban iziet no mazā ledus laikmeta [atcerēsimies ka pirms 1000 gadiem grenlandē [zaļajā zemē!] dzīvoja cilvēki, kuru nodarbošanās bija zemkopība], ir diezgan naivi cerēt ka cilvēks tur varētu kaut ko ietekmēt, jo vairāk tāpēc ka “cīņa ar klimata pārmaiņām” notiek pēc principa “pērkam dārgas figņas, pērkam un pērkam, lai tik fabriku skursteņi kūp!” – piemēram, ideālais risinājums gan pseidoekologiem, gan autoražotājiem [kuru parastajām mašīnām ir netikums pārāk ilgi kalpot] – elektromobīlis…

   Ķīna pseidoekoloģijā nepiedalās tāpēc ka tur tā šķira, kura rietumos borē ka vajag glābt pasauli maksājot lielākus nodokļus, jau ir pie varas, un tāpēc viņiem šādi pilsoniskā sabiedrība nav jāvājina – ķīna gan spiež uz elektromobīļiem, bet tikai tāpēc lai iznestu no viņu lielajām pilsētām ārā piesārņojumu – ja rietumos izliekas ka varēs aizstāt TECus ar saules paneļiem un vēja turbīnām, vienlaicīgi pieprasījumu pēc elektrības divkāršojot un trīskāršojot, ķīnieši ar tādām muļķībām nenodarbojas – elektromobīļus lādēs ar TECiem. Indija pseidoekoloģiju vienkārši nevar atļauties, tas pats ar krieviju – ASV vēl ir palicis pietiekami daudz saprātīgi domājošo kas cenšas noturēt lai kreisie neiešautu ekonomikai smagi kājā ar pseidoekoloģiju.

  • V Says:

   Krievija piedalās gan.

 2. Ivans Says:

  šahs un mats Thunbergai


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: