Vēlēšanas klāt


“Dominas” vēlēšanu iecirkņa lielplakāts

Vēlēšanas klāt. Pati balsošana sākas vēl tik parītvakar, bet vēlēšanu plakāti jau izlikti (visu cieņu “Spicei” un “Dominai” par lielplakātiem), un šodien bija pirmā diena, kad vēlēšanu iecirkņi atvērti vēlētājiem un jau varēja, piemēram, pieteikt izbraukuma balsošanu. Tāpēc izjūta, ka vēlēšanas klāt.

Ieteikumi balsošanai? Rādu ar savu rīcību.

Pirmkārt, balsošu. Gan Latvijā, gan citur kandidē dažādi un pretēji polītiskie spēki. Kandidē, jo saprot vēlēšanu un Eiroparlamenta darba iespējas ietekmēt lietas pēc saviem ieskatiem. Polītika tik un tā nodarbosies ar tevi, pat ja tu ar to nenodarbotos. Tāpēc vērts kaut nedaudz tuvināt iznākumu savām domām.

Otrkārt, balsošu trešdienas vakarā (iecirkņi tad būs vaļā no pieciem vakarā līdz astoņiem). Lai lieta būtu darīta un varētu mierīgi nodoties citām lietām. Un, ja kas gadītos, mana balss jau būtu nodota.

Treškārt, balsošu savā iecirknī. Šogad pirmoreiz Eiroparlamenta vēlēšanās iepriekšējā balsošanā var balsot jebkuŗā Latvijas iecirknī (ārzemēs ne, tur Eiroparlamenta vēlēšanu jaunums ir paši klātienes iecirkņi, kur balsot varēs tik sestdien un tikai tie, kuŗi iepriekš (līdz 7. maijam) pieteicās). Taču tas būs ilgāk nekā balsot savā iecirknī, jo iecirknim, kur tu atnācis, jāsazinās ar tavu iecirkni un jānoskaidro, vai tu neesi jau tajā nobalsojis. Tāpēc esmu atmetis sākotnējo nodomu izmēģināt jauno iespēju un lieki neapgrūtināšu sevi un iecirkņa komisiju. Ja kāds nezina savu iecirkni, var noskaidrot pa vēlēšanu uzziņu tālruni 6704 9999 vai datorā PMLP e-pakalpojumā, kas brīvi pieejams bez autentifikācijas.

Ceturtkārt, sīkums, kas mazliet palīdz. Zināt savu kārtas numuru vēlētāju sarakstā un pateikt (parādīt) to iecirkņa komisijai. Tad tevi ātrāk atradīs vēlētāju sarakstos, un tu būsi ietaupījis gan savu, gan iecirkņa komisijas laiku.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: