2018. gada septembŗa statistika: Italijā nelegāla migrācija kritusies zem 1000, Spānijā atkal rekords


Pēc ANO bēgļu komisāriāta ziņām, septembrī Eiropā pa Vidusjūŗu ieradušies 13,5 tūkstoši nelegālu imigrantu, kas ir vairāk nekā 11,7 tūkstoši augustā un mazliet vairāk nekā pērnā septembŗa 13,2 tūkstoši. Tāpēc pirmoreiz kopš 2017. gada vidus gada imigrācija augusi jau divus mēnešus pēc kārtas — no 120 tūkstošiem gadā līdz jūlijam uz 122 tūkstošiem gadā līdz septembrim. Statistika rāda ievērojamu vīriešu pārsvaru migrantu vidū: vairāk nekā 3,5 reizes. Tāda dzimumu attiecība raksturīga iebrukumam un kolonizēšanai, kad pirmie ierodas stiprākie, lai ieņemtu vietu, nevis bēgļu gaitām, kad pirmos drošībā sūta vājākos.

Pievēršoties atsevišķām nelegālas imigrācijas frontēm, Italijā septembrī nelegāla Vidusjūŗas imigrācija bijusi 0,95 tūkstoši, kas ir daudz mazāk nekā 6,3 tūkstoši pērn septembrī un jūtami mazāk par augusta 1,5 tūkstošiem. Tas nepilnais tūkstotis ir zemākais skaits kopš 2013. gada februāŗa, bet, ja ievēro ievešanas sezonālitāti un salīdzina septembŗus, tad zemākais septembris kopš 2010. gada. Gada summa attiecīgi sarukusi no 40 tūkstošiem augustā līdz 35 tūkstošiem septembrī, kas mazākais skaits kopš 2013. gada augusta. Jaunā (kopš jūnija sākuma) labējā Italijas valdība pildījusi savu solījumu vērsties pret nelegālu imigrāciju: mēneša skaitļi sarukuši četrkārt, gada — divkārt.

Grieķijā septembrī pa jūŗu ieradās 4,0 tūkstoši nelegālu imigrantu, kas ir mazliet mazāk nekā 4,9 tūkstoši pērn septembrī, taču vairāk nekā 3,2 tūkstoši augustā. Gada summa attiecīgi mazliet sarukusi no 34 tūkstošu augustā līdz 33 tūkstošiem septembrī. Minētajiem četriem tūkstošiem būtu korekti pieskaitīt 1,4 tūkstošus, kas ieradušies pāri Turcijas sauszemes robežai (Edirnes piepilsētas un Evras upe), tak ANO bēgļu komisāriāta mājaslapā par sauszemes plūsmu viegli atrodamas vien šīgada ziņas.

Atkal jaunu rekordu sasniegusi nelegāla imigrācija uz Spāniju. Turklāt te iebr[a]ukušo skaitā jāieskaita vēl tie, kas pārrāpušies Seutas un Meliljas (Liepājas—Daugavpils lieluma Spānijas pilsētas Afrikā) robežžogam, un tie, kas izsēdušies Kanarijas salās, kuŗas vairs ne Vidusjūŗā, bet atklātā Atlantijas okeanā. Jo ģeografisks pedantisms neaizēno dēmografisku likumsakarību — vienotu migrācijas plūsmu, un arī bēgļu komisāriāts Seutu, Melilju un Kanarijas iekļauj Vidusjūŗas stāvokļa ziņojumos. Lūk, Spānijā ieradušos nelegālu Vidusjūŗas imigrantu skaits 2017. gadā sāka jūtami augt, un gada summa dubultojās no 14 līdz 29 tūkstošiem. Jauns iebr[a]ukšanas vilnis sācies maijā: nelegālu imigrantu skaits uzlēca no 1,7 tūkstošiem aprīlī līdz nebijušiem 8,9 tūkstošiem jūlijā. Septembrī iebr[a]ukušo bijis 8,6 tūkstoši, kas ir vairāk par jūlija 7,0 tūkstošiem un daudz augstāk par pērnā septembŗa 2,1 tūkstoti. Attiecīgi gada summa kāpusi līdz nebijušiem 54 tūkstošiem septembrī, kas ir pārdesmit tūkstošu vairāk nekā gan Grieķijā, gan Italijā. Spānijā tāpat kā Italijā jūnija sākumā darbu sāka jauna valdība, taču kreisa, un tās darbības laikā nelegālā mēneša imigrācija vairāk nekā dubultojusies, bet gada — augusi par 2/3 (no 32 tūkstošiem maijā).

Advertisements
Publicēts Uncategorized. Birkas: . 5 Comments »

5 Atbildes to “2018. gada septembŗa statistika: Italijā nelegāla migrācija kritusies zem 1000, Spānijā atkal rekords”

  1. VIO Says:

    un ritvars un na tik berzē roķeles

  2. Aldis Says:

    Tīri laba Kanadas statistikas vietne ar kartēm, piemēram, šajā kartē ir redzams dzimstības līmenis katrā valstī: http://perspective.usherbrooke.ca/bilan/servlet/BilanEssai?codetheme=1&codeStat=SP.DYN.TFRT.IN&anneeStat1=2015&optionGraphique1=sans&logsUni=sansLogUni&codetheme2=2&codeStat2=x&couleurGraphique=Vert&taillePolices=11px&langue=fr&noStat=11

  3. Aldis Says:

    Nu re, oktōbrī Spānijas sociālistu valdība ir pārspējusi sevi. Spānijā tika ielaisti vairāk nekā 10000 nelegālo imigrantu.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: