140 vārdu: nobalsoju


Atšķirībā no pērnām vēlēšanām gaidīju sestdienu, lai balsotu. Jo balss nodošana glabāšanā tomēr maķenīt ilgāka un ķēpīgāka padarīšana. Nevēlējos par savu tiesu apgrūtināt iecirkņa komisiju balsošanā un balsu skaitīšanā. No darba aptuveni līdzīgā attālumā trīs balsošanas vietas: 1. iecirknis 3. ģimnazijā, 1. ģimnazija (šais vēlēšanās tajā pirmoreiz divi iecirkņi — ne tikai 3., bet arī 75.) un 142. iecirknis Kongresu namā. Pēc tā paša iecirkņa darba minimizēšanas un līdzsvarošanas principa izlēmu balsot tur, kur būs vismazāk balsojušo. Reizē, domājams, arī vismazākā rinda. Apskatījos, cik kur balsojuši. 1. un 3. iecirknī bija balss glabāšana, tur tāpat būs daudz darba. Bet 75. iecirknī jūtami mazāk nekā Kongresu namā. Jauki, varēšu vēl savu skolu apskatīt, kur gadiem neesmu bijis. Sagaidīju darbā brīvāku brīdi, aizminos, rindas nebija. Iedams iekšā, teicu, ka gribu 75. iecirknī. Laipni uzsūtīja 2. stāvā. Ātri un ērti nodarījos. Balsojiet arī jūs!

Advertisements

2 Atbildes to “140 vārdu: nobalsoju”

  1. Aldis Says:

    Daudzās valstīs ārzemēs dzīvojušajiem pilsoņiem mēdz izveidot atsevišķu vēlēšanu apgabalu ar atsevišķu kandidātu sarakstu. Varbūt arī Latvijai būtu vērts pārņemt šo pieredzi un izveidot sesto – ārzemju apgabalu. Tagad ārvalstīs dzīvojošie tiek pieskaitīti Rīgas apgabalam, bet ārzemēs patiesībā nobalso daudz mazāk par ierastajiem 60% vēlētāju. Tās nozīmē, ka pārkrievotās Rīgas vēlētāji sadala neproporcionāli lielu deputātu skaitu. Tagad Rīgas vēlēšanu apgabalam ir 35 vietas. Ja būtu atsevišķs ārvalstu apgabals, tad Rīgai būtu 27 vietas, bet ārvalstu apgabalam 8. Vēlēšanu rezultāts būtu par kādām 4 vietām labāks.

    • Pēcis Says:

      Normālās valstīs vēlēšanu apgabali neiespaido balss svaru. Latvija nav federācija un vēlēšanu apgabalos izvirzītie tāpat pārstāv VISUS Latvijas pilsoņus. Drīzāk jautājums bloga autoram kāpēc Latvijā ir izveidota tik nedemokrātiska balsošana ar balsu svaru un kāpēc nekas netiek mainīts jau ~30 gadus.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: