2018. gada jūnija statistika: Italija veŗas ciet, spāņu zeme vaļā stāv


Izlaidu maiju, lai nogaidītu un apskatītu jaunās Italijas valdības pirmos augļus, tomēr labs laba nemaitā, un var rakstīt gan tagad par jūniju, gan augusta sākumā par otriem augļiem. Tātad — pēc ANO bēgļu komisāriāta ziņām, jūnijā Eiropā pa Vidusjūŗu ieradušies 12,9 tūkstoši nelegālu imigrantu, kas ir divreiz zemāk nekā 28,2 tūkstoši pērn jūnijā, taču vairāk nekā maija 10,8 tūkstoši. Gada imigrācija tāpēc kritusies no 139 tūkstošiem līdz 123 tūkstošiem pēdējā gadā, kas ir zemākais rādītājs kopš 2014. gada maija. Statistika rāda ievērojamu vīriešu pārsvaru migrantu vidū: 3,5 reizes. Tāda dzimumu attiecība raksturīga iebrukumam un kolonizēšanai, kad pirmie ierodas stiprākie, lai ieņemtu vietu, nevis bēgļu gaitām, kad pirmos drošībā sūta vājākos.

Pievēršoties atsevišķām nelegālas imigrācijas frontēm, Italijā jūnijā nelegāla Vidusjūŗas imigrācija bijusi 3,1 tūkstoši, kas ir daudz mazāk nekā 23,5 tūkstoši pērn jūnijā, taču tie paši 3…4 tūkstoši, kas aprīlī un maijā. Gada summa attiecīgi sarukusi no 73 tūkstoša līdz 52 tūkstošiem, kas mazākais skaits kopš 2014. gada marta. Kā jau teicu, esmu iecerējis augusta sākumā apskatīt jaunās Italijas valdības otrā mēneša dienu skaitļus, lai izvērtētu, vai tā pildījusi savu solījumu vērsties pret nelegālu imigrāciju.

Grieķijā jūnijā pa jūŗu ieradās 2,4 tūkstoši nelegālu imigrantu, kas ir vairāk nekā 2,9 tūkstoši maijā un vairāk nekā pērnā jūnija 2,0 tūkstoši. Gada summa attiecīgi augusi no 33,8 tūkstošiem maijā līdz 34,3 tūkstošiem. Tas ir augstākais iebr[a]ucēju skaits, kopš Maķedonija 2016. gada martā slēdza migrantiem robežu ar Grieķiju. Minētajiem 2,4 tūkstošiem būtu korekti pieskaitīt 1,1 tūkstoti, kas ieradušies pāri Turcijas sauszemes robežai (Edirnes piepilsētas un Evras upe), tak ANO bēgļu komisāriāta mājaslapā par šo plūsmu viegli atrodamas vien šīgada ziņas.

Arvien jaunus rekordus sasniegusi nelegāla imigrācija uz Spāniju. Turklāt te iebr[a]ukušo skaitā jāieskaita vēl tie, kas pārrāpušies Seutas un Meliljas (Liepājas—Daugavpils lieluma Spānijas pilsētas Afrikā) robežžogam, un tie, kas izsēdušies Kanarijas salās, kuŗas vairs ne Vidusjūŗā, bet atklātā Atlantijas okeanā. Jo ģeografisks pedantisms neaizēno dēmografisku likumsakarību — vienotu migrācijas plūsmu, un arī bēgļu komisāriāts Seutu, Melilju un Kanarijas iekļauj Vidusjūŗas stāvokļa ziņojumos. Lūk, Spānijā ieradušos nelegālu Vidusjūŗas imigrantu skaits 2017. gadā sāka jūtami augt, un gada summa dubultojās no 14 līdz 29 tūkstošiem. Jauns iebr[a]ukšanas vilnis sācies maijā, iznākumā nelegālu imigrantu skaits uzlēcis no 1,5 tūkstošiem aprīlī līdz 3,9 maijā un nebijušiem 7,3 tūkstošiem jūnijā (pērn jūnijā bija 2,7 tūkstoši). Attiecīgi gada summa kāpusi līdz 36,9 tūkstoši jūnijā, kas pirmo reizi ir vairāk nekā Grieķijā. Jūnija sākumā Spānijā apstiprināta jauna, kreisa valdība ar pretēju migrācijas polītiku nekā Italijā, tāpēc domājams, ka Eiropas dienvidrietumu fronte netiks turēta un Spānijā var izsēsties un ielauzties ne tikai brigāde, bet pat divīzija mēnesī.

Publicēts Uncategorized. Birkas: . 1 Comment »

Viena atbilde to “2018. gada jūnija statistika: Italija veŗas ciet, spāņu zeme vaļā stāv”

  1. 2018. gada jūlija statistika: divas valdības, divas migrācijas polītikas | Mans zelts ir mana tauta Says:

    […] 2018. gada jūnija statistika: Italija veŗas ciet, spāņu zeme vaļā stāv […]


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: