Vai jaunā Italijas valdība vēršas pret nelegālu imigrāciju, kā solīja


Mēneša otrā pusē mēdzu publicēt rakstus par stāvokli Vidusjūŗas frontē. Bet jūnijā nepublicēju. Jo gaidīju, vai būs redzams jaunās Italijas valdības iespaids uz nelegālu imigrāciju, tak no nepilna mēneša secināt bija par īsu. Nu pirmais mēnesis apritējis, un pirmos cāļus var skaitīt.

Priekšvēsture tāda, ka 1. jūnijā amatā stājās jauna Italijas valdība, kas solīja vērsties pret nelegālu imigrantu ievešanu pāri Vidusjūŗai. Jūnijā parādījās ziņas, ka valdība neļauj vienam vai citam migrantu atspoļtaksometram pietauvoties Italijā, bet kāda ir kopaina skaitļos? Migrantu ievešana pa dienām ļoti lēkā — vienu dienu var nebūt necik, bet nākamā tūkstotis — tāpēc tendenču atklāšanai skaitīju dienas kopā līdz slīdošam mēneša kopskaitam. Lūk, iznākums, izmantojot ANO bēgļu komisāriāta dienu skaitļus:

Ko redzam? Pirmkārt, šogad vispār nelegālu migrantu ievešana zemāka, jo pret to jau pērnvasar sāka vērsties toreizējā kreisā valdība.  Otrkārt, tāpēc izmantoju logaritmisku skalu, lai varētu līdzvērtīgi salīdzināt pārmaiņu straujumu. Treškārt, pērn migrantu plūsma svārstījusies 16…25 tūkstošu gaitenī. Ceturtkārt, toties šogad brīdī, kad slīdošajā mēnesī vairs neieskaita maija beigu migrantu uzplaiksnījumu (26. maijā 809, 28. maijā 1215), mēneša summa nokrītas teju divkārt un kļūst zemāka, nekā iepriekšējās valdības laikā. Piektkārt, signālam tomēr vajag apstiprinājuma, tāpēc galīgi secināt, ka jaunā Italijas valdība tiešām vēršas pret nelegālu imigrāciju, varēs vēl pēc mēneša — augusta sākumā.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: