Hārvijs Veinšteins, un kāpēc ietekmīgi līberāļi biežāk ir dzimumvarmākas


“Ģimene. Tauta. Valsts” iespiedusi manu rakstu, kāpēc ietekmīgi līberāļi biežāk ir dzimumvarmākas. Pārspiežu te.

Hārvijs Veinšteins, un kāpēc ietekmīgi līberāļi biežāk ir dzimumvarmākas

AAV prezidenta kandidāte Hilarija Klintone (no labās), Hārvijs Veinšteins un Klintones kampaņas vadītāja vietniece Huma Abedīna (kuŗas pusšķirtais vīrs šobrīd ir cietumā par nepiedienīgu materiālu izplatīšanu mazgadīgiem) lielākās AAV abortu organizācijas “Planned Parenthood” svinībās 2016. gada oktobrī. Džo Šildhorna / BFA / ”Rex” / ”Shutterstock” foto

Pagājušā nedēļā policija uzrādījusi apsūdzību izvarošanā un citos dzimumnoziegumos vēl nesen varenajam Holivudas filmu producentam Hārvijam Veinšteinam. Apsūdzību maisam gals vaļā paspruka pērn oktobrī, un kopš tā laika atklājies vēl desmitiem citu iespējamu ietekmīgu dzimumvarmāku.

Protams, pastāv nevainīguma prezumpcija, ne katra slikta rīcība likumiski sodāma, “nepareizi paskatījies” nav tas pats, kas izvarošana, un ne katra apsūdzība uzreiz ir patiesība. Bet šoreiz par ko citu — par polītisko orientāciju. Amerikā kopumā labējo un kreiso (republikāņu un dēmokratu, konservātīvo un līberāļu) skaits ir aptuveni līdzīgs, taču Veinšteins ir Dēmokratu partijas lielsponsors un Baraka Obamas un Hilarijas Klintones kampaņas atbalstītājs, un arī no pārējiem iespējamiem dzimumvarmākām liberāļu ir jūtami vairāk nekā konservātīvo. Ja kāds netic, lai patstāvīgi pārbauda pašu līberāļu preses apkopotos sarakstus (“Los Angeles Times” — 98 vārdi; “The New York Times” — 71 vārds) un dalās savā tautas skaitīšanā, kāda bijusi konservātīvo un liberāļu skaita attiecība. Piemēram, “The New York Times” sarakstā liberāļu izskatās reizes trīs vairāk.

Kāpēc tā? Vai tad līberāļiem nebūtu jābūt niecīgā mazākumā, zinot, cik ļoti viņi runā par sieviešu tiesībām, feminismu un varmācības izskaušanu? Nē. Vismaz divu cēloņu dēļ.

Pirmkārt, baudkāre. Līberāļu dzinulis ir baudkāre — un neaprobežota tās apmierināšana. Klasiskie līberāļi sludināja, ka cilvēka brīvība beidzas tur, kur sākas citu cilvēku brīvība, taču mūsdienās līberāļi savai brīvībai nevēlas nekādu robežu, vai runa būtu par bezvainīgu bērnu slepkavošanu abortos, dzīvošanu uz citu rēķina no tiem nodokļos atņemtas naudas vai pavēlēšanu kristīgiem maizniekiem cept kūku homoseksuālistu “laulībām”. Tāpēc līberālis līberālim līberālis: būdams ietekmīgā amatā un ar labām nesodīšanas izredzēm, līberālis savu baudkāri apmierinās arī uz citu līberāļu un vārdos aizstāvētu sabiedrības grupu rēķina, kā to darījis Veinšteins un viņam līdzīgie.

Otrkārt, indulgence. Proti, izjūta, ka pats drīksti grēkot, ja to atsver ar pretējas rīcības sludināšanu un pieprasīšanu no citiem. Turklāt tas nav attiecināms tikai uz dzimumlietām. Piemēram, līberāļi skaļi nosoda sociālo nevienlīdzību, bet paši ziedo skopāk nekā konservātīvie. Vai arī tas, ka cīnītāji pret globālo sasilšanu mēdz konferencēs ierasties paši ar savu lidmašīnu un mēdz dzīvot pat ne villās, bet pilīs. Nupat tieši publicēts pētījums, ka cilvēces izraisītām katastrofālām klimata pārmaiņām ticīgie paši izturas pret vidi nesaudzīgāk nekā skeptiķi. Attiecībā uz Veinšteinu un kompāniju indulgence nozīmē, ka dzimumvarmācība nav bijusi pretstatā, bet rokrokā ar līberālismu un runām par sieviešu tiesībām, feminismu un varmācības izskaušanu.

Njā, būtu es sieviete, kārtīgi pārdomātu, vai palikt vienatnē ar sabiedrībā, bet ne personīgi zināmu vīrieti, kas teicas esam feminists.

Advertisements

9 Atbildes to “Hārvijs Veinšteins, un kāpēc ietekmīgi līberāļi biežāk ir dzimumvarmākas”

 1. Jūda Says:

  Lielākā daļa liberālo varmāku ir kādas noteiktas etniskas cilts pārstāvji.

 2. sarkanakmens Says:

  Politiskajai piederībai nav nozīmes, tur cilvēki pelna piķi un vnk šis konkrētais kungs nedaudz kādam apnika, tpc organizēja šādu kampaņu par seksuāla rakstura noziegumiem, kuri ir nez cik seni un ļoti apšaubāmi.

  • Andris Says:

   Hollywood pelna piķi, bet apmēram tāpat, kā LKP izdotā avīze “Cīņa”. 3 kapeikas. Pārējais – kapitālisma, perversiju, degradācijas propaganda un tvaika nolaišana un dezorientēšana. Tādēļ pareizāk teikt, ka īstie īpašnieki nav mierā ar menedžeri vai starp īpašniekiem pamainījies spēku samērs un tādēļ maina menedžeri. Droši vien uz tādu pašu mūdzi, bet savējo mūdzi.

 3. Andris Says:

  Ritvar, tas kas uzrakstīts, mani patīkami pārsteidza. Vai ir vēl kāda tēma, kas gaidāma? Varbūt par Kremļa ietekmi ASV vēlēšanās?

 4. :) Says:

  Vai upuru politiskā piederība arī tika pētīta? Nezinu par ASV, bet Zviedrijā ir liels seksuālo noziegumu skaits tāpēc, ka tur par šādiem noziegumiem neklusē un ziņo policijai. Kas zin, varbūt konservatīvie ASV šādu veinšteinu uzvedību uztver par normu…

  • Bezvārdis Says:

   Zviedrijā ir liels seksuālo noziegumu skaits tāpēc ka tur ir pilns ar āfrikāņu un islamistu migrantiem. Ar laiku tas pats sāks notikt arī šeit pat, kā jau kā indieši un pakistāņi sāk masveidā posīties uz mūsu pusi. Bet tu noteikti vainosi Latviešus “rasismā” katru reizi kad notiks kāds terorakts vai kādas citas preteklības – šitā jau ir veca plate.
   Un neizliecies ka konservatīvie ir kautkādi totalitāristi un izvarotāji, tagadējiem liberāļiem ir daudz vairāk kopīga ar iepriekš minētajām grupām kā jebkuram citam.

 5. Ierakstu izlase #53 – Stacija Says:

  […] Ritvars argumentēti pamato, kāpēc ietekmīgi liberāļi biežāk ir dzimumvarmākas. Citēšu: “Klasiskie līberāļi sludināja, ka cilvēka brīvība beidzas tur, kur sākas citu cilvēku brīvība, taču mūsdienās līberāļi savai brīvībai nevēlas nekādu robežu.” https://ritvars.wordpress.com/2018/05/30/harvijs-veinsteins-un-kapec-ietekmigi-liberali-biezak-ir-dz… […]


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: