Maikla Kraitona “Pūķa zobi”


Ko jūs domātu, ja kādam rakstniekam iznāktu romāns pēc nāves? Un, ja deviņi gadi pēc nāves? Un, ja trešais pēcnāves romāns? Maiklam Kraitonam noticis tieši tā. Tā kā esmu iecienījis viņa grāmatas, izlēmu pirkt, ja būtu par saprātīgu cenu, teiksim, zem desmit eirām, kaut, protams, māca vieglas šaubas, cik lielā mērā tas tiešām ir Kraitona darbs.

Gadījās Briselē mazliet brīva laika, aizšāvos īsam riksim pa grāmatnīcām. Apmeklēju arī “Standartu”, kas izskatās pēc galvenās nīderlandiešu grāmatnīcas Briselē; visu cieņu par vēsturiskās Briseles pamattautas apgaismības nešanu franču un trešās pasaules kolonizācijas apstākļos. Angļu grāmatu stūrītī negaidīti ieraudzīju “Pūķa zobus”. Apskatījos cenu: 9,95€. Ha, pieci eirocenti lētāk par iedomāto robežu. Nopirku. Lidojumā atpakaļ pusi izlasīju. Nākamā vakarā otru pusi. Nu varu dalīties iespaidos.

Grāmatas būtību var izteikt pavisam vienkārši: tā ir par Amerikas Mežonīgajiem Rietumiem. Piedzīvojumi bez dziļākas morāles, taču ar visu, kā klājas: mežonīga daba, mežonīgi indiāņi, mežonīgi bandīti, mežonīgi zeltrači. Un kā parasti Kraitonam noslēgumā desmitiem vēŗu, kas izmantotas grāmatas tapšanā.

Lasīdams viegli apsvēru, vai tiks paskaidrots, kā deviņi gadi pēc nāves var iznākt trešais pēcnāves romāns. Sagaidīju: beigās ir piektās Kraitona sievas Šerijas pēcvārds, ka Maikls nepārtraukti gatavojis ne tikai nākamo projektu, bet vairākus projektus un ka “Pūķa zobi” sākti 1974. gadā. Ticu. Un lieku plauktā pie citiem Kraitona darbiem.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: