140 vārdu: jauns sākums Armenijā


Nikols Pašinjans. Attēls no @EPOCNEWS

Armenijas parlaments premjera amatā apstiprinājis Nikolu Pašinjanu. Vēl priekš pusmēneša viņš bija aiz restēm, bet nu armeņu samta revolūcija ir uzvarējusi. Būtība tāda, ka tauta nevēlējās, lai ilgais valsts vadītājs Seržs Sargsjans pārsēstos no prezidenta amata premjera krēslā un turpinātu valdīt. Milzīgi nevardarbīgi protesti panāca Sargsjana atkāpšanos (ja pareizi saprotu, arī aizlidošanu uz Sočiem) un nu protestu līdeŗa apstiprināšanu par premjeru, kaut parlamentā vairākums līdz šim bija Sargsjana partijai.

Var vēlēt armēņiem, lai izdodas sākt jaunu, skaistu, godīgu dzīvi. Bet mums svarīga starptautiskā lietas ietekme. Un ietekme ir tāda, ka Putins zaudējis. Pat, ja jaunā valdīšana ārpolītiski būs tikpat orientēta uz Krieviju, cik vecā, Armenija parādījusi, ka tauta var atbrīvoties no valsts vadītāja, kas aizsēdējies pie varas. Un tas Putinam, it kā ar Ukrainu nepietiktu, ir pagalam netīkams paraugs. Ne tikai paraugs — arī kārtējais solis tuvāk Kremļa lupatu imperijas sabrukumam.

Advertisements
Publicēts Uncategorized. Birkas: , . 2 Comments »

2 Atbildes to “140 vārdu: jauns sākums Armenijā”

  1. Andris Says:

    Ritvar, tu priecājies par …. Paskaitīsim, kas mums šodien sēž? A.A.Bērziņš, Gapoņenko, Lindermans. Kas mums šodien gadiem ilgi valda? Vienotība, tfu, vienota koalīcijas padome. Esi uzmanīgs ar to, ko vēlies, jo tas var piepildīties, neņemot vērā nianses, kuras tu ne-vēlies.

  2. Gatis Says:

    Vieni vatņiki tiek nomainīti pret otriem. Nekādas izmaiņas tur nebūs. Krievija pieļāva varas maiņu tikai tādēļ, ka labi saprot to, ka būtībā nekādas izmaiņas nebūs. Izmaiņas ir iespējamas pie apstākļa, ka mainīta tiek ideoloģija.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: