“Nezināmā Kaŗa Vēsture”


Deviņgadnieks gada nogalē lūdza, ka gribot šogad pasūtināt un lasīt žurnālu “Nezināmā Kaŗa Vēsture”. Pārliecināja vecākus izmēģināt. Šogad laiku pa laikam atcerējās, ka tāda lieta bijusi, un vaicāja, kur žurnāls. Nebija. Pēc kāda laika arī vecāki tapa viegli tramīgi. Beigās tomēr marta sākumā saņēmām. Deviņgadnieks izrāva cauri pirmais. Nu arī es esmu izlasījis un varu dalīties iespaidos.

Kā bija gaidāms, gandrīz viss numurs tulkots no ārzemju mātesžurnāla. Saturā ietilpa:

 • dažādu laiku kaŗošanas ainiņas lielfoto veidā;
 • dažādu kaŗa lietu apraksti —
  • Korejas kaŗš;
  • Staļingradas kauja;
  • Maratonas kauja;
  • vācu triecienvienības vēlīnā 1. pasaules kaŗā;
  • indiāņu šifrētāji 2. pasaules kaŗā;
  • Aitiopijas pilsoņu kaŗš;
  • “Ju 87” pikējošais bumbvedējs;
  • kaŗa relikvija — tabakdoze no Napoleona zirga naga.
 • vietējā rozīnīte — latviešu izdevumā Juŗa Ciganova raksts par latviešiem Krievijas Imperijas armijā (ne strēlniekiem!), īpaši 1. pasaules kaŗa sākumā Austrumprūsijā.

Kopumā labi. Bet! Rakstos par kaŗiem pēc 2. pasaules kaŗa kreisa, komūnistus attaisnojoša pretrietumu piegarša. Piemēram, Korejas kaŗa rakstā nopietni pārstāstīta komūnistu Ķīnas propaganda, it kā miljoni “mazo zaļo cilvēciņu”, ko Ķīna meta kaŗā, bijuši brīvprātīgie. Ka “Ziemeļkorejā attieksme pret amerikāņiem joprojām ir naidīga, un vismaz daļēji tas izskaidrojams ar atmiņām par nežēlīgo bombardēšanu Korejas kaŗa laikā” — it kā komūnistu režīma saukļi būtu vienkāršo korejiešu domas. Attaisnotas un mazinātas Staļinlaika veselu tautu deportācijas:

1937. gadā viņam [nākamam Ziemeļkorejas ārlietu ministram — R.E.] kopā ar ģimeni pēc Staļina rīkojuma nācās pārcelties uz Uzbekistānu, jo padomju līderis bažījās, ka nacionālās minoritātes var kļūt par “piekto kolonnu”.

Līdzīgi Aitiopijas rakstā. 70.—80. gadu asiņainais diktātors Mengistu Haile Mariams esot bijis “ārkārtīgi pretrunīgs cilvēks”. Tad jau līdzīgi par pretrunīgu varētu saukt Ļeņinu, Staļinu, Hitleru, Mao, Polu Potu… Un viņa ļaunumā īstenībā vainojami ļaunie baltie amerikāņi:

Taču simpātijas pret pilsoņtiesību cīnītājiem un neapmierinātība ar to, kā ASV attiecas pret afroamerikāņiem, lika viņam pievērsties marksismam.

Un ar tikpat cēliem nodomiem kā jau minētiem sociālistiem:

Nonākot pie varas, Mengistu vīzija bija veidot strauji attīstošos strādnieku valsti, kas varētu kļūt par paraugu gan Āfrikai, gan citām jaunattīstības valstīm.

Labi, šim gadam pasūtināts, un lasīšu arī turpmākos numurus. Bet, ja tādas lietas kā Korejas un Aitiopijas rakstā atkārtosies, nākamgad vairs nepasūtināsim.

Publicēts Uncategorized. Birkas: . 2 Comments »

2 Atbildes to ““Nezināmā Kaŗa Vēsture””

 1. Pēteris Says:

  Arī man bija nodoms pasūtīt šo žurnālu 2018. gadam, bet tad paskatījos, ka izdevējs ir tas pats, kas krievu žurnālam “Lilit”, un atmetu ar roku. Redzu, ka esmu pareizi darījis.
  Tagad arī palūkojos, no kurienes tiek ņemti “Nezināmās kara vēstures” materiāli.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Future_plc
  Bez pārsteigumiem. Pārsteigums būtu, ja rakstu saturs nebūtu kreiss un antiamerikānisks.

 2. 14. jūnijs Says:

  Ir aizvadīta Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena. Ir aizvadīts 14. jūnijs. 1941. gada 14. jūnijs ir viena no traģiskākajām un drūmākajām dienām latviešu tautas vēsturē. Tieši pirms 80 gadiem iesākās pirmais Latvijas iedzīvotāju deportāciju vilnis. Noziedzīgais un despotiskais Padomju Savienības okupācijas režīms 1941. gada jūnijā izsūtīja uz Sibīriju un citiem attāliem Krievijas ziemeļu apgabaliem vairāk nekā 15 424 nevainīgus cilvēkus, kā arī daļu no šiem cilvēkiem cietsirdīgi nogalināja. Latviešu tauta cieta klusējot. Vairāk nekā pusgadsimtu par šiem notikumiem nācās klusēt, tamdēļ ka naidīgā Padomju Savienības okupācijas vara apspieda jebkurus tautas kliedzienus pēc patiesības. Paldies Dieviem, šie skumjie laiki mūsu tautai ir beigušies! Tagad mūsu valsts ir brīva. Mūsdienu Latvijas iedzīvotāji dzīvo drošībā, jo mūsu valsts robežas aizstāv NATO (Ziemeļatlantijas līguma organizācija). Cerēsim un ticēsim, ka šie traģiskie notikumi nekad vairs neatkārtosies. Lūgsim Sentēvu Dievus, lai Sentēvu Dievi dāvā mūsu tautai gudrību. Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi dāvā mūsu tautai spēku. Lūgsim likteņa Dievieti Laimu, lai Dieviete Laima dāvā mūsu tautai laimīgu un priekpilnu nākotni. Lūgsim nāves un dzīvības Dievieti Māru, lai Dieviete Māra dāvā Latvijai Saules mūžu! Lūgsim visvareno Pērkonu – Debesu Tēvu, lai Dievs Pērkons pasargā latviešu tautu un latviešu zemi no posta, bada un iznīcības! Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna!
  Ar cieņu pret sentēviem, Skolnieciņš no svētupes
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  #Latvija #LatvijasRepublika #LatvijasOkupācija #LPSR #deportācijas #represijas #nacionalizācija #vardarbība #SarkanaisTerors #Maskava #Kremlis #KomunistiskieNoziegumi #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #Māra-VeļuMāte #Māra-ZemesMāte #LatvjuDievuSvētība #saticība #iecietība #miers #svētupe


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: