Poļu bērnu atlants — illustrēts ceļojums pa valstīm, jūŗām un pasaules kultūrām


Uzdāvināju vidējam bērnam septiņos gados kopš dzimšanas bijušo kolēģu darinājumu — tulkotu divu poļu autoru pasaules atlantu bērniem — un pie reizes iepazinos arī pats. Nu esmu izlasījis un varu dalīties iespaidos.

Atlants ir visai nepierasts — zīmēts; lapas paraugu skatīt apakšā. Ģeografiskā pamatne ar krasta līniju, valsts un tās zemju robežām, lielākām un ievērības cienīgām pilsētām, kalniem, upēm un ezeriem veido mazākumu atlanta informācijas. Lielākā daļa ir zīmējumi, no kuŗiem var uzzināt, kādi ir attiecīgās valsts augi, dzīvnieki, ievērības cienīgas vietas, derīgie izrakteņi, kā izskatās iedzīvotāji, ko viņi ēd un dara, kādi ievērojami cilvēki bijuši, kādus ievērojamus garadarbus radījuši. Trešā ziņu grupa ir īsa informācija par valsti: nosaukums, nosaukums vietējā valodā, karogs, galvaspilsēta, valodas, iedzīvotāju skaits un platība.

Kopumā teicams darbs, īpaši sākumskolas vecumam. Apšaubāmas lietas ievēroju trīs. Pirmkārt, pārrakstīšanās kļūdas (esmu ziņojis izdevējiem). Otrkārt, attēlojamo valstu izvēle. Piemēram, Eiropā rādīta Īslande, bet nav ne Īrijas, ne Portugales. Azijā ir Nepāla un Jordānija, bet nav Vjetnamas, Filipīnu, Malaizijas, Indonēzijas, Turcijas, Izraēlas. Dienvidamerikā ir Ekvadora, bet nav Kolumbijas un Argentīnas. Afrikā ir… ai, vispār nestāstīšu! Lasot domāju, kāpēc tā, un labākais, ko spēju izdomāt, ka tāds varbūt bijis autoru ieskats, uz kurieni lasītājiem aizbraukt. Treškārt, zīmējumu izvēle — viegli kreisa novirze slavenību atlasē, vairīšanās no lielās polītikas un vēstures, valstsvīriem un -sievām, kā arī sieviešu izcilības meklēšana līdz tam, ka Krievijā par vienu no deviņiem ievērojamākiem krieviem (Krievijas iedzīvotājiem) ielikta Natālija Molčanova. Kā, jūs nezināt, kas tā tāda un ar ko pasaulslavena?! Katrs polis taču pateiks, čempione niršanā bez skābekļa!

Kā jau teicu, teicams izdevums. Tiešām illustrēts ceļojums pa valstīm un pasaules kultūrām. Dodu atpakaļ septiņgadniekam.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: