Cienīgs padoms, cik dārgu automobili pirkt


Internetos uzgāju cienīgu padomu, cik dārgu automobili pirkt:

ne dārgāku par pusgada algu ienākumiem [precīzēju — R.E.].

Ha, intuitīvi biju tā arī tēmējis. Protams, pirkumu ietekmē vēl viss kas cits, piemēram, trīs bērnu ģimenei diez vai būs piemērots viena bērna ģimenei lielisks golfiņš. Bet pusgada alga ienākumi ir vienkāršs rādītājs, kā nepārmaksāt par lietām, kas īsti nav vajadzīgas un ko lāga nevar atļauties.

Advertisements
Publicēts Uncategorized. Birkas: . 12 Comments »

12 Atbildes to “Cienīgs padoms, cik dārgu automobili pirkt”

 1. GN2 Says:

  Man darba kolēģis ir pieticīgāks šajā jautājumā – viņš saka, ka jāpērk ne dārgāku par 3 algām 🙂

 2. Kristaps K. Says:

  Es teiktu, ka no sākuma vispār jāizvērtē, vai pēc auto ir nepieciešamība. Esmu parēķinājis un sapratis, ka man kā Rīgas centra cilvēkam, kur gan dzīve, gan darbs, gan izklaides ap to centru grozās, kājāmiešana, sabiedriskais transports (reti) un taksometrs (biežāk) izmaksā lētāk.

  • Ritvars Says:

   Tiesa. Ne viss, ko var darīt (pirkt), arī jādara (jāpērk). Man, teiciniekam, kas strādā Rīgas centrā, izšķirīgais apstāklis automobiļa iegādei bija trešā bērna pieteikšanās.

 3. GN2 Says:

  @Kristaps K. Nu tas jā, piekrītu. Es savukārt esmu viens no tiem, kam ir auto vad. apl., bet auto galīgi neaizrauj. Tiesības noliku pirms X gadiem, jo bija ideja, ka vajadzēs darba lietās izmantot, bet tā kā tas nepiepildijās, tad tā arī viss palika. Neesmu braucis pat ne reizi pēc tiesību nolikšanas (!)…protams, viss jau aizmirsts. Ehh. No vienas puses škrobīgi. Bet nu ir kā ir. Kaut kāds mistisks sapnis nopirkt mašīnu man nav un nekad nav bijis.

 4. juriz Says:

  Es pēdējo auto pirms mēneša nopirku par 1700EUR, kas ir tuvu maniem mēneša ienākumiem. Nācās ielikt vēl 300EUR, kur lielākā daļa bija jaunas riepas. Bet man divi auto jāuztur … Otrs toreiz, kad ņēmu, bija gan tuvāk tiem pus gada ienākumiem, bet tāpat zem tiem.
  Galvenais, nepaņemt auto par visu naudu, kas ir iekrāta uz to brīdi (kas ir diezgan biežs scenārijs), vajag atlikt kādus 500EUR, jo vienmēr kaut vēl vajag tam auto, nemaz nerunājot par iztiku.

 5. kk Says:

  Nav tik primitīvi… jāvērtē izdevumu struktūra. JA tev jau ir hipotēka vai īres dzīvoklis, tev ir pavisam cita maksātspēja nekā ja savos 30 gados labi pelni, bet dzīvo pie mammas…
  un bērnu skaits ģimenē.

 6. d Says:

  Bieži cilvēki izvēlas kādu auto pirkt, un tad interesējas, cik maksā. Te savukārt ačgārni 🙂

 7. Atis Bille Says:

  A/m izmaksas jārēķina uz nobrauktajiem km. Pats zinu cik nobraucu gadā, cik maksā lietots a/m un attiecīgi bieži remonti, cik maksā jauns a/m ar prognozējamām apkopēm un izmaksām… Piemēri te http://aigarius.com/blog/2016/02/07/auto-izmaksas/ http://www.iauto.lv/zinas/testi/20981-iauto-vai-jauna-automasina-tikai-par-275-eur-menesi-ir-mits-kadas-ir-realas-izmaksas

  • VIO Says:

   kas ir lietotS a/m?

   • VIO Says:

    āāāā, automobilis… atvainojos, uzredzēšanos

 8. Yolo Says:

  Manā ģimenē ir divi auto. Viens trīs mēnešu, viens mēnešalgas cenā. Paradoksāli, lētākais jāremontē krietni mazāk. Abas mašīnas ir 17 gadīgi Premium.

 9. Jānis Says:

  Nu nē, jārēķina total cost of ownership, kas ietver auto cenu konkrētā laikā, piemēram, cik nokrīt cena gada laikā, apdrošināšanas, apkopes, izejmateriālus (riepas, bremžu klučus, filtru eļļas utt.) un degvielas izmaksas. Līzingam piesummējam procentus. Kā arī neaizmirstam ieguldīto laiku auto uzturēšanā, pārvēršam nenopelnītajā naudā. Plus, tas viss ir ļoti atkarīgs no plānotās kilometrāžas. Nu un tad excelī liekam variantus un meklējam izdevīgāko. Es grozīju visādi, bet tomēr jauns auto, lai arī ne prestižas markas, sanāca labākais variants. Reāli viņš maksā daudzas manas mēnešalgas, bet, kad būs beidzies operatīvais līzings, vajadzētu sanākt, ka kopējā izmaksa būs zem 1/10 daļas no maniem ienākumiem, kas liekas visnotaļ pieņemami, ņemot vērā, ka nobraucu virs 50000km gadā. Varbūt lētāk būtu ņemt šādu auto 2-3 gadus vecu, bet diemžēl tirgū neatradās pieņemams variants pēc cena/stāvoklis attiecības.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: