“Imperators Nikolajs II. Krusta ceļš”


Darba kolēģe atnesa mazu, skatā viegli savādu grāmatiņu. Esot aizgājusi uz “Matildes” filmu, bet zālē uz katra sēdekļa grāmatiņa pret “Matildi”. Paņēmusi savējo, ieskatījusies, tādu murgu neatceroties lasījusi un vispār nesaprotot, kā kaut ko tādu maz var iespiest un izplatīt.

Paņēmu, nu esmu izlasījis un varu dalīties iespaidos. Lielā mērā tie līdzinās kolēģes teiktam. Krievu imperiālisms ezoterikas mērcē. Pirmkārt, Krievija bijusi pasaules valdniece:

Krievija bija lielākā slāvu valsts, kurai pasaulē piederēja politiskā, militārā un ekonomiskā hegemonija. Romanovi padarīja Krieviju par spēcīgāko un varenāko valsti. “Bez mūsu atļaujas neviens lielgabals Eiropā nedrīkstēja izšaut kā teicis kanclers kņazs Bezborodko), mēs esam kļuvuši par Eiropas žandarmiem, kas visai pārējai pasaulei uzspiež savu gribu, mēs, krievi, pateicoties Romanovu prasmei valdīt, prātam un gudrībai, kļuvām par pavēlniekiem valstī, kurā nekad nenoriet saule.

Otrkārt, Nikolajs II bijis dimanta ola, svētais, ne cilvēks.

Treškārt, viņa nogalināšana un zaimošana ir turpmāko Krievijas nelaimju cēlonis, par ko Krievija saņem sodu:

Pakāpeniski sabrūk Krievijas impērija: Polija… Somija… Ukraina… Baltkrievija… Aizkaukāza republikas… Vidusāzijas republikas… Baltijas valstis…

Paši talantīgākie cilvēki pamet Krieviju… Izklīst pa pasauli…

Un šis process turpinās. Tāpēc ka nav mugurkaula, kas saturētu impēriju, nav Dieva iesvaidītā, kas valdītu Krievijā pēc Dieva gribas.

Un kas ko tādu latviski izdevis? Ezoterisks apgāds “Sol Vita”. Kas nepārsteidz. Un jā, tiešām bijusi tāda “Matildes” [anti]reklāmas kampaņa.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: