2017. gada novembŗa statistika: samērā zema nelegāla imigrācija Italijā, jauni rekordi Spānijā


Pēc ANO bēgļu komisāriāta ziņām, novembrī Eiropā pa Vidusjūŗu ieradušies 13,5 tūkstoši nelegālu imigrantu, kas ir aptuveni tikpat, cik 14,2 tūkstoši oktobrī, un nedaudz mazāk nekā 17,0 tūkstoši pērn novembrī. Gada imigrācija tāpēc mazliet kritusies no 186 līdz 182 tūkstošiem pēdējā gadā, kas ir zemākais rādītājs pieejamo datu posmā. Būtu zināmi 2013. gada dati, varētu ieskatīties pagātnē tālāk un precīzāk. Šīgada statistika rāda milzīgu vīriešu pārsvaru migrantu vidū: 5,4 reizes. Tāda dzimumu attiecība raksturīga iebrukumam un kolonizēšanai, kad pirmie ierodas stiprākie, lai ieņemtu vietu, nevis bēgļu gaitām, kad pirmos drošībā sūta vājākos.

Pievēršoties atsevišķām nelegālas imigrācijas frontēm, Italijā novembrī iebr[a]ukšana turējās samērā zemā līmenī, jo pret nelegālu imigrāciju sabiedrības spiediena un imigrācijas īstenības iespaidā stingrāk vērsusies Italijas valdība, kuŗa pastimulējusi arī Libijas vietvalžus. Iznākumā Italijā novembrī pa jūŗu ieradušies 5,6 tūkstoši iebr[a]ucēju, tikpat, cik oktobrī (6,0 tūkstoši), un būtiski mazāk nekā 13,6 tūkstoši pērn novembrī. Labākai apjēgšanai: intensitāte tāda, it kā Latvijā novembrī būtu ieradušies ~130 nelegālu imigrantu. Gada summa attiecīgi kritusies no 133 tūkstošiem oktobrī līdz 125 tūkstošiem novembrī un ir zemākā pieejamo datu posmā. Kamēr vilcinājos rakstīt šo apskatu, klajā nākusi jauna ziņa: ANO (tas pats bēgļu komisāriāts) sadarbībā ar Italijas kreiso valdību sākusi ievest migrantus pa gaisu, izmantojot kaŗa transportlidmašīnas.

Lielāko daļu krituma Italijas frontē gan atsveŗ pieaugums citur. Grieķijā novembrī pa jūŗu ieradās 3,2 tūkstotis nelegālu imigrantu, kas ir mazāk nekā 4,1 tūkstoši oktobrī (rudens laikapstākļi), tomēr vairāk nekā 2,0 tūkstoši pērn novembrī. Gada summa tādējādi augusi no 27,9 tūkstošiem oktobrī līdz 29,1 tūkstošiem novembrī. Tas ir augstākais iebr[a]ucēju skaits, kopš Maķedonija 2016. gada martā slēdza migrantiem robežu ar Grieķiju.

Tāpat vēsturiski visaugstāko līmeni atkal sasniegusi nelegāla imigrācija uz Spāniju. Turklāt te iebr[a]ukušo skaitā jāieskaita vēl tie, kas pārrāpušies Seutas un Meliljas (Liepājas—Daugavpils lieluma Spānijas pilsētas Afrikā) robežžogam, un tie, kas izsēdušies Kanarijas salās, kuŗas vairs ne Vidusjūŗā, bet atklātā Atlantijas okeanā. Jo ģeografisks pedantisms neaizēno dēmografisku likumsakarību — vienotu migrācijas plūsmu, un arī bēgļu komisāriāts Seutu, Melilju un Kanarijas iekļauj Vidusjūŗas stāvokļa ziņojumos. Lūk, Spānijā ieradušos nelegālu Vidusjūŗas imigrantu skaits šogad sācis jūtami augt un novembrī sasniedza nebijušus 4,7 tūkstošus (oktobrī bija 4,1 tūkstotis, pērn novembrī 1,4 tūkstoši). Attiecīgi arī gada summai rekords — 27,7 tūkstoši, kas maz atpaliek no Grieķijas līmeņa un ir divreiz vairāk nekā gada sākumā.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: