Nikolaja Kalniņa “Ciems uz riteņiem”


Esmu izlasījis Nikolaja Kalniņa “Ciemu uz riteņiem” un nu varu dalīties iespaidos. Sāku lasīt ne uzreiz: pirmā reizē apskatījos, ka par latviešu bēgļu nometnēm pēc 2. pasaules kaŗa, ieraudzīju vārdus “jaunatnes romāns” un noliku atpakaļ plauktā: kas es par jaunieti. Otrā reizē apņēmos vismaz noskaidrot, vai ieteikšu saviem jauniešiem. Sāku lasīt — un bija labāk, nekā bažījos. Nebija bērnišķīgi, bija pusaudzīgi. Un pilna piedzīvojumiem. Turklāt lielākoties tādiem, par kādiem citur neizlasīt. Un vēl pilnīgi ticamiem. Vien piedzīvojumu blīvums tik augsts, ka mudina domāt par vairāku cilvēku pieredzes apvienošanu un vieglu piedzejošanu. Bet to jau aizrautīgos piedzīvojumos kritis desmitgadnieks nemanīs. Varbūt tik nodaļa par valodas kļūdām tāda mākslīgāka. Un arī pieaugušam lasītājam sniedz labu priekšstatu par dzīvi un tās apstākļiem bēgļu nometnēs. Pamēģiniet tagad patvēruma meklētājiem iedot pussagrautas armijas kazarmas, kas pašiem jāsakopj un jādara apdzīvojamas. Latvieši tika ar to galā teicami. Jā, piedāvāšu savam deviņgadniekam. Turklāt bija tik interesanti un radīja tik labu iespaidu par autoru, ka tagad vēlos izlasīt arī viņa “Rijas zēnu rotu”, kas ir “Ciema uz riteņiem” priekšsākums. Kam ir, lūdzu, piedāvājiet!

Advertisements
Publicēts Uncategorized. Birkas: . 4 Comments »

4 Atbildes to “Nikolaja Kalniņa “Ciems uz riteņiem””

 1. Jānis Artūrs Says:

  “Rijas zēnu rota” ir unikāla grāmata, ļoti labā valodā uzrakstīta. Esmu vairākas reizes pārlasījis. Diemžēl dot citiem nevaru, jo negribu riskēt pazaudēt.

 2. Baiba Says:

  Man ir Rijas zēnu rota, kā arī vairākas Heilija grāmatas. Lidosta, Skrejceļš 0-8, Riteņi, Vakara Ziņas, Naudas minēji. Liekas, tev viņas vairāk vajadzīgas nekā man. Raksti uz e-pastu.

  • Ritvars Says:

   Paldies par piedāvājumu. “Rijas zēnu rotu” jau esmu dabūjis. Kādi varētu būt “Skrejceļa 0-8” un “Naudas mijēju” iegūšanas nosacījumi?

 3. 2017. gadā izlasītas grāmatas | Mans zelts ir mana tauta Says:

  […] Nikolajs. Ciems uz riteņiem. Jaunatnes romāns. Ņujorka : Grāmatu draugs, 1959. 237 […]


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: