Ļoti vienkārša Trampa vēsts Baltijai — mēs esam ar jums


AAV viceprezidents Maikls Penss un Baltijas valstu prezidenti Tallinā. AP foto

Vakar un aizvakar Igaunijā viesojās Apvienoto Amerikas Valstu viceprezidents Maikls Penss. Teica arī divas runas: Tallinas Katrīnlejas pilī Baltijas valstu prezidentiem un Igaunijas armijas štābā Igaunijas un sabiedroto kaŗavīriem. Runas ir gana īsas un gana zīmīgas latviešiem, ka vērts tās izlasīt. Galvenais vizītes un runu vēstījums bija (visvairāk Baltijas valstīm un Krievijai), ka Trampa Amerika ir nelokāms Baltijas sabiedrotais, kas gatavs tās aizstāvēt pret Krievijas agresiju:

Man ir liels pagodinājums būt te šodien, lai nodotu jums ļoti vienkāršu vēstījumu no Apvienoto Amerikas Valstu prezidenta, prezidenta Donalda Trampa. Prezidents Tramps atsūtīja mani šeit, lai pateiktu — mēs esam ar jums. Mēs esam kopā ar Igaunijas, Latvijas un Lietuvas tautām un valstīm — un mēs vienmēr būsim. ..

Prezidenta Donalda Trampa vadībā Apvienotās Amerikas Valstis noraida jebkādu mēģinājumu izmantot spēku, draudus, iebiedēšanu vai ļaunprātīgu ietekmēšanu Baltijas valstīs vai pret jebkuŗu mūsu līguma sabiedroto.

Varētu domāt, ka to taču jau Tramps pats pateica vēl priekš nepilna mēneša Varšavā. Bet nē, pēc pusotra mēneša gaidāmi Krievijas “Rietumu” manevri, un amerikāņi pamājuši vēlreiz ar slotaskātu Putinam, šoreiz otrā acī, lai manevri nebūtu aizsegs iebrukumam. Bet mums stāsta, ka Tramps esot putinists. Tāpat pārējās Pensa brauciena pieturas — Gruzija un Melnkalne — nav nejaušas un iezīmē šo piefrontes valstu piederību Rietumu kultūrai.

Jā, par Rietumu kultūru. Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā arī Obama atmodās, un viņa 2014. gada Varšavas runa bija cienīga attiecībā uz Baltijas un Austrumeiropas drošību. Taču Rietumus, Rietumu kultūru un vērtības Obama runā nepieminēja nemaz, tikai rietumus — ka poļi pretojās iebrukumam no austrumiem un no rietumiem. Bet Trampa valdīšana patīkami atšķiŗas no Obamas, un arī Penss nevairījās pieminēt un cildināt Rietumus, Rietumu kultūru un vērtības:

Rietumu kultūra ir skaista dažādu, brīvu valstu un tautu mozaīka — kas katra ar savu vienreizīgu un īpašu vēsturi, kultūru, valodu un paražām — un kas visas pelnījušas būt atzītas, gādātas un aizsargātas.

Bet Rietumu tautu vēstures, kultūras, valodas, paražu atzīšanai, gādāšanai un aizsardzībai nepieciešams, lai katra pamattauta savā zemē ir lielum liels iedzīvotāju vairākums. Lai katra tauta ir savā zemē un katrā zemē ir sava tauta, nevis bezveidīgs mankurtu jūklis.

Tāpat Pensam viss skaidrs par tautas saknēm un svešo cirvi:

Komūnistu režīms iemiesoja visu, ko brīvas tautas noraida. Tas centās iznīcināt jūsu savdabību, jūsu paražas, jūsu valodu, pašu būtību, kas jūs esat — lolojamās ģimenes un ticības saites.

Un gribot negribot jāvaicā, vai tik arī šobrīd nav kāda ideoloģija, kāds viegls komūnisms, kas cenšas iznīcināt mūsu savdabību, mūsu paražas, mūsu valodu, lolojamās ģimenes un ticības saites.

Advertisements
Publicēts Uncategorized. Birkas: . 2 Comments »

2 Atbildes to “Ļoti vienkārša Trampa vēsts Baltijai — mēs esam ar jums”

  1. Andron Mc Says:

    Varētu vienreiz beigt sūkāt tiem amerkāņiem.
    Pārtaisa mūs par poligonu un izgāztuvi.
    Amerkāņi te vizinās ar tankiem, eiropa izgāž savu musoru, par ko vel Latvija samaksā. Tikai nezkapēc veselības aprūpe vel sapistāka kā Trumperikā, algas nekādas, dzīvojam nabadzībā.

  2. Pirmais Trampa gads | Mans zelts ir mana tauta Says:

    […] Ārlietās no visiem virzieniem svarīgākais latviešiem bijis attiecības ar Krieviju. Priekšvēlēšanu Trampa aprindas un izteikumi deva pamatu bažām, ka viņa Krievijas polītika varētu būt gana mīkstčaulīga un tāpēc apdraudēt Latviju, un Tramps bija gana nekonkrēts, lai būtu pagrūti noteikt viņa vietu. Priekš vēlēšanām tomēr pirmā tuvinājumā šķita, ka diez vai būs putiniskāks par Obamu. Un tā arī notika: visai drīz kadru lēmumi un praktiskā polītika rādīja, ka nav vis tik putinisks kā Obama. Un vasarā par Centrāleiropu, Baltiju, Krieviju un Rietumiem prezidents Tramps izteicās plašāk lieliskā runā Varšavā, bet viceprezidents Maikls Penss tāpat lieliski Tallinā. […]


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: