2017. gada jūnija statistika: jauni nelegālās imigrācijas rekordi Italijā un Spānijā


Pēc ANO bēgļu komisāriāta ziņām, jūnijā Eiropā pa Vidusjūŗu ieradušies 28 tūkstoši nelegālu imigrantu, kas ir vairāk nekā 26 tūkstoši maijā un 25 tūkstoši pērnā jūnijā. Tāpēc gada imigrācija mazliet augusi līdz 238 tūkstošiem pēdējā gadā. Šīgada statistika rāda milzīgu vīriešu pārsvaru migrantu vidū: sešas reizes. Tāda dzimumu attiecība raksturīga iebrukumam un kolonizēšanai, kad pirmie ierodas stiprākie, lai ieņemtu vietu, nevis bēgļu gaitām, kad pirmos drošībā sūta vājākos. Tāpat izcelsmes valstu ziņā daudz piesaukto Siriju pārsniedz Gvineja, Ziloņkaula Krasts un Bangladeša. Jo vispārzināms, cik tur nežēlīgs kaŗš un vajāšanas. Jo no šīm valstīm līdz Italijai starpā nav nevienas drošas valsts, kur bēglim pārlaist grūtus laikus tuvāk mājām.

Pieminams, ka nelegālas imigrācijas plūsmas visai atšķiŗas ierašanās valstu dalījumā. Grieķijā jūnijā pa jūŗu ieradās 2,0 tūkstoši nelegālu imigrantu, kas ir aptuveni tikpat, cik 2,1 tūkstotis maijā, un vairāk nekā 1,6 tūkstoši pērn jūnijā. Labākai apjēgšanai: intensitāte tāda, it kā Latvijā jūnijā būtu ieradušies ~300 nelegālu imigrantu.

Tas vēl ir maz, salīdzinot ar Italiju, kur ES migrantu sūknētāji imigrantus aktīvi uzņem, kolīdz tie tikuši ārā no Lībijas ūdeņiem, un tad organizēti ved pāri Vidusjūŗai Eiropā. Pielīdzinot attālumus Latvijai, tas būtu, it kā pietiktu nolaisties pa Daugavu no Ķengaraga līdz ietekai jūŗā un tur varētu pārsēsties kuģī, kas par velti aizved uz apsolīto zemi Stokholmā. Vai arī, ja rēķina pa jūŗu, tad būtu pašu spēkiem jātiek no Daugavas ietekas līdz Mellužiem vai Lilastei, kur dežūrētu kuģi uz Stokholmu. Ziemā laikapstākļi nelabvēlīgāki, tāpēc nelegālu imigrantu plūsma samazinājās no 27,4 tūkstošiem oktobrī līdz 4,4 tūkstošiem janvārī, taču jūnijā atkal jau bija 23,5 tūkstoši iebr[a]ucēju (maijā bija 23,0 tūkstoši, 2016. gada jūnijā 22,3 tūkstoši). Gada summa pēc mērenas samazināšanās Grieķijas viļņa laikā ne tikai atgriezusies iepriekšējā līmenī, bet pakāpeniski sasniedz arvien jaunus rekordus: 195 tk gada laikā līdz jūnijam.

Trešā valsts pēc Italijas un Grieķijas ir Spānija. Turklāt Spānijā iebr[a]ukušo skaitā jāieskaita vēl tie, kas pārrāpušies Seutas un Meliljas (Liepājas—Daugavpils lieluma Spānijas pilsētas Afrikā) robežžogam, un tie, kas izsēdušies Kanarijas salās, kuŗas vairs ne Vidusjūŗā, bet atklātā Atlantijas okeanā. Jo ģeografisks pedantisms neaizēno dēmografisku likumsakarību — vienotu migrācijas plūsmu, un arī bēgļu komisāriāts Seutu, Melilju un Kanarijas iekļauj Vidusjūŗas stāvokļa ziņojumos. Lūk, Spānijā ieradušos nelegālu Vidusjūŗas imigrantu skaits šogad sācis jūtami augt un jūnijā sasniedzis nebijušus 2,7 tūkstošus (maijā bija 1,3 tūkstoši, pērn jūnijā 1,0 tūkstoši), attiecīgi gada summa sasniegusi tāpat nebijušus 18,7 tūkstošus, kas jau sāk tuvoties Grieķijas 24,4 tūkstošiem. Jāpiebilst, ka ANO bēgļu komisāriāts nesen pārrēķinājis skaitļus un izdalījis Spāniju atsevišķā lapā, un iebr[a]ucēju skaits ir augstāks, nekā es rakstīju iepriekš.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: