Vecrīga—Mangaļsala—Teika


Stokholmas prāmis Rīgas jūŗas vārtos

Vasara tāda, ka kilometri jāķeŗ, kamēr var. Tāpēc aizvakar no darba Vecrīgā uz mājām Teikā braucu caur Mangaļsalu. Vispirms biju domājis, ja lietus nelīs, aizlaist līdz Vecāķiem. Ievērojot brauciena laiku, drošību, skatus un to, cik sen tie iepriekšējo reizi baudīti, izvēlējos braukt pa Ganību dambi, Tvaika un Ezera ielu. Ceļā nekā diža nebija, Jaunmīlgrāvī kā parasti oda pēc naftas produktiem. Tuvojoties Vecāķiem, kļuva skaidrs, ka esmu braucis gana ātri un varu pagūt vēl uz Mangaļsalu. Domāts, darīts, griezu iekšā allaž jaukā Zvejas ielā. Braucot cauri Mangaļsalai, metu un metu profesionāļa aci uz sāniem: kur, sakiet, lūdzu, kur Mangaļsalā varētu vēlēšanu iecirkni izvietot? Jo ir vairāk nekā tūkstoš vēlētāju, kam šobrīd balsot jābrauc 4…5 km uz Vecāķiem. Pie Daugavas tiku vienlaikus ar Stokholmas prāmi. Kādu brīdi sacentos, tak itin drīz kļuva skaidrs, ka tas brauc ātrāk par maniem piecpadsmit mezgliem. Pa molu dabūju braukt vienlaikus ar prāmja saceltiem viļņiem. Pēc īsas atpūtas un acu mielošanas pie bāciņas molagalā, devos atceļā.

Laika joprojām bija gana, un varēju atļauties visādus līkumus. Vispirms pārbaudīju, cik tālu šogad asfaltēta Mangaļsalas iela gar nocietinājumiem. Tikpat. Tad, kā izskatās vecā armijas piestātne pie Daugavas un dzelzceliņu atliekas pie tās. Tāpat. Tad izbraukājos pa Vecāķiem. Kā allaž patīkami. Tad pa Aiŗu ielu, kur mierīgāka braukšana nekā pa steidzīgo Vecāķu prospektu. Līkumojot pa Vecmīlgrāvi, kārtējo reizi varēja nožēlot, kādus postījumus latviešiem un Rīgai nodarījusi krievu kolonizācija. Braucot gar 31. vidusskolas stadionu, vairs nepazinu, kur 1991. gada 23. augustā ugunskuru akcijā arī es biju atnācis. Jaunmīlgrāvī gaidīja pārsteigums: aizliegts ar riteni pa Ostas prospekta veloceliņu iebraukt Mežaparkā, jo tur tagad smagie dragā — cik saprotu, Mežaparka estrādes būvdarbos. Nekā darīt, bija vien pa Viestura prospektu jālaiž. Jā, kad iebrauc Sarkandaugavā, baigi mežs izcirsts pievedceļam. Laižoties lejā no Gustava Zemgala gatves estakādes bijušos dārziņos, sasniedzu laikam savu ātruma rekordu: 54 km/h. Tā kā joprojām braucu gana ātri, atlika laiks palīkumot pa Čiekurkalnu. Nobraucis gar “Mielotavu”, apņēmos reiz to tomēr izmēģināt. Un tad jau Teika klāt ar 72 km ķešā.

Advertisements

2 Atbildes to “Vecrīga—Mangaļsala—Teika”

  1. Osis Says:

    [offtopic] Sveiks! Te Tavs draugs vai paziņa Oskars no studentu padomes laikiem. Tā kā pēdējā laikā neesi neko par to rakstījis, gribētu zināt Tavu viedokli par Intermarium konfederācijas projektu (vai drīzāk – vīziju). Vai atbalsti Intermarium kā tīri militāru konfederāciju, vai varbūt arī ar kādu citu papildus komponenti? Varbūt neatbalsti to pavisam? Gribētu zināt Tavu viedokli šajā jautājumā!

    • Ritvars Says:

      Šobrīd Intermarium visvairāk ir tautu pašnoteikšanās idejas kopība (ko arī es atbalstu), bet līdz ar Vecās Eiropas pašnāvību Intermarium nostiprināsies un loma augs. Šobrīd gan nav iespējams paredzēt, kā tieši izskatīsies.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: