Rīga bez “Saskaņas” un latviešu partiju sāncensība, īpaši starp LRA+LA un JKP


Ja vēlēšanās kāda partija tālu pārspēj citas, var būt vērts apskatīties, kāda aina paveŗas, neskaitot 1. vietas ieguvēju. Tā esmu darījis, rādīdams Latviju bez “Vienotības” 2014. gada Eiroparlamenta vēlēšanās. Tāpat var būt vērts apskatīties, kāda aina paveŗas noteiktā partiju grupā. Tā esmu darījis, rādīdams sīkpartiju sekmes 2014. gada Saeimas vēlēšanās. Vēl var būt vērts apskatīties, kāda aina paveŗas, salīdzinot noteiktu partiju pāri. Tā esmu darījis, rādīdams Nācionālās apvienības un “Vienotības” pāri 2013. gada Rīgas domes vēlēšanās.

Šogad Rīgas domes vēlēšanās var ar vienu karti nošaut visus trīs minētos zaķus: pirmkārt, Rīgu bez “Saskaņas”; otrkārt, latviešu partiju sāncensību; treškārt, LRA+LA un JKP pāri. “Saskaņa” bija tālu priekšā nākamai partijai (51,0% pret 13,7%), ka pamatkartē kaut kas cits parādās vien dažos iecirkņos. Tai pretī bija vairākas līdzīgu reitingu latviešu partijas, taču vēlēšanās 2. vietu ieguva vien LRA+LA un JKP. Tuvākais, kur vēl kāds ticis, ir 60. iecirknis 93. vidusskolā Dārzciemā, kur Nācionālā apvienība par vienu balsi atpaliek no 2. vietas. Pa diagonāli pārbraucot vēlēšanu iznākumiem, šķita, ka LRA+LA stiprāka centrā, bet JKP savrupmāju rajonos. Iepazīstoties ciešāk, karte ir tāda:

Ne vella. Gandrīz nekas nav saredzams. Iedomājos, varbūt procentu punkti nav labākais rādītājs, jo pārkrievotos rajonos latviešu partiju īpatsvars zemāks, iznākumā to balsu starpība tuva nullei. Varbūt tāpēc labāk būtu balsu attiecība. Lūk, iznākums ar to:

2017-lra_la-pret-jkp_LI (2)

Te tomēr iezīmējas, ka JKP vēlētāju uztverē bijusi latviskāka par LRA+LA, attiecīgi latviskākos rajonos priekšā JKP, bet pārkrievotos lielāks LRA+LA pārsvars. Un vai tik nav tā, ka 77. iecirknī (Brasa, Skanste) JKP labā uzdarbojušies “Lielo kapu draugi”?

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: