2017. gada Rīgas domes kandidātu plusi un svītrojumi


Šur tur matītas ziņas, cik kuŗam kandidātam tūkstošu plusu un svītrojumu. Tomēr tas ir maķenīt nekorekti, jo tie tūkstoši vislielākā mērā atkarīgi no saraksta balsu skaita, nevis paša kandidāta nopelniem. Piemēram, pēdējam “Saskaņas” Rīgas kandidātam 1,6 reizes vairāk plusu nekā otrajam Nācionālās apvienības kandidātam. Bet tas nenozīmē, ka Alla Štolcere būtu daudz labāk ieredzēta nekā Nauris Puntulis. Korektāk ir rēķināt kandidāta plusus un svītrojumus pret saraksta balsu skaitu — tad arī parādās dažādu vēlētāju grupu mīluļi un nemīluļi.

Lūk, pieci rādītāji pret saraksta balsu skaitu: ne tikai plusi un svītrojumi, bet arī to starpība un summa. Un lielāko Rīgas partiju izcilāko kandidātu desmits katrā jomā:

Kas redzams? Tie, kas pāri pusei, ir izteikti sava vēlētāju pulka līdeŗi — turklāt JKP izdevušies pat divi tādi. Savukārt ZZS vilcienam kārtīgas lokomotīves nav bijis. Iepriekš rādīju, ka cītīgākie svītrotāji bijuši “Vienotības” un ZZS vēlētāji, un te redzams, ka svītroti gan krāsaini slaveni, gan krieviski skanoši kandidāti. Atsevišķus kandidātus, kas startēja arī iepriekš, var salīdzināt ar 2013. gadu: Ušakovs palicis, kur bija, Broka, Krauze, Pulks slīdējuši lejup, Ameriks pakāpies.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: