Tāds ar tādu sasatika: kopīgi vairāku partiju saraksti pašvaldību vēlēšanās


Pašvaldību vēlēšanās, ievērojot vēlēšanu apgabalu mērogu, ir plašākas iespējas iesniegt kandidātu sarakstu nekā Saeimas vai Eiroparlamenta vēlēšanās. Samērā plaši zināms, ka sīkākās pašvaldībās, kur mazāk nekā 5000 iedzīvotāju, drīkst kandidēt arī bezpartejiskas vēlētāju apvienības. Otra atšķirība: kopīgu sarakstu var iesniegt divas vai vairāk partijas, nebūdams reģistrētā partiju apvienībā. Lielākoties izšķirīgi ir vietēji apstākļi, tomēr Latvijas mērogā iezīmējas sakarības, kuŗi polītiskie spēki ir ja ne gluži sabiedrotie, tad vismaz apsveŗami sadarbības partneŗi.

Kā ir šogad? CVK mājaslapā apkopots, kādi (un arī — kādi kopīgi) saraksti iesniegti. Pavisam 31 kopīgs saraksts, to skaitā 6 trīspartiju saraksti. Līdz piecpartiju sarakstam kā 2013. gadā nav tikts. Labi, vispirms saskaitām, cik reižu kuŗa partija ar kuŗu bijusi kopīgā sarakstā. Tad, lai atklātu nopietnākas sadarbības tīklu, atmetam tādas kopā būšanas, kas gadās tik vienreiz. Atlikums izskatās tā:

Kur pārējās partijas? Tām nav bijis pietiekami daudz (vismaz 2) vienādu kopīgu sarakstu, lai parādītos attēlā.

PAPILDUS 27. aprīlī. Jāatceras gan, ka kopīgi saraksti parasti ir maza daļa visu sarakstu. Piemēram, ja pareizi esmu saskaitījis, Nācionālā apvienība šogad startē 69 pašvaldībās, Reģionu apvienība kopā ar tajā ietilpstošām partijām  — 60, “Vienotība” — 57 pašvaldībās.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: