Kas ir augstākas būtnes — sievietes vai vīrieši


Janušs Korvins-Mike 1. marta debatēs

Janušs Korvins-Mike 1. marta debatēs

Gaŗāmejot pamanīju, ka Eiroparlamenta priekšniecība izmeklē, vai sodīt poļu deputātu Janušu Korvinu-Miki par viņa 1. martā teikto debatēs gar vīriešu un sieviešu algas atšķirību:

Un, protams, sievietēm jāpelna mazāk nekā vīriešiem, jo viņas ir vājākas, viņas ir mazākas, viņas ir mazāk gudras, un viņām jāpelna mazāk. Tas arī viss.

Domājat, tas kaut kur tālu un mūs neskaŗ? Nā ni. Tūlīt pēc tam jaunākās (3. marta) “Ievas Veselības” intervijā ar numura ārstu Antonu Babuškinu izlasīju līdzvērtīgus vārdus:

—..Vīrietis ir augstāka būtne nekā sievietes.

—Tiešām?

—Bez šaubām. Jo vīrieši daudz vairāk prot, dara, viņiem ir augstākas morālās vērtības. Vīriešiem piemīt īpašs rīcības šarms. Manuprāt, viņi ir augstākas būtnes nekā sievietes. Man grūti izskaidrot, kāpēc, bet, jā, tā es uzskatu.

Tagad gaidu, kad sacelsies līdzvērtīgs svēts sašutums par Babuškina k-ga teikto. Un, šķiet, gaidīšu līdz pastardienai, jo īstenībā “Ievas Veselībā” dzimumi minēti otrādi, un tādās reizēs sociālā taisnīguma cīnītāju sašutuma velti gaidīt. Jo vienlīdzība.

P.S. Paša domas:

 1. spēku var izmērīt ar dinamometru, izmēru — mērot augumu vai ar svariem (jo masa ir kubisks lielums atkarībā no izmēra visās trīs dimensijās), un domāju, arī zvērināti feministi nenoliegs, ka sievietes caurmērā ir vājākas un mazākas. Protams, ja vien dinamometru un svarus nepasludina par seksisma viltus izdomājumiem;
 2. nevienam nav “jāpelna” vairāk, mazāk vai tikpat, jo alga ir paša darba ņēmēja un devēja suņa darīšana, ne mana vai kāda cita;
 3. ne putiniskais Korvins-Mike, ne Babuškins man nav kā sirdij tuvi, taču arī viņiem ir vārda brīvība nesodīti paust savu viedokli pat tad, ja tas nesaskan ar manējo vai kāda cita;
 4. kas grib, savu viedokli par viņu viedokli var paust gan vārdos, gan balsojot vai nebalsojot par Korvinu-Miki vēlēšanās, gan apmeklējot vai neapmeklējot Babuškinu, gan pērkot vai nepērkot “Ievas Veselību”.

3 Atbildes to “Kas ir augstākas būtnes — sievietes vai vīrieši”

 1. Par sieviešu lietām - Stacija Says:

  […] Es domāju, ka caurmērā sievietes nav ne dumjākas, ne gudrākas par vīriešiem. Droši vien sievietes ir mazliet empātiskākas un emocionālākas, bet tas arī viss. Pētījumiem par šīm tēmām es nespēju ticēt pārspīlētā politkorektuma dēļ. Tas ir, par sievietēm jāraksta vai nu labu, vai neko. Pie Ritvara var redzēt, kā izskatās, ja tā nedara. […]

 2. Inga Says:

  “2. nevienam nav “jāpelna” vairāk, mazāk vai tikpat, jo alga ir paša darba ņēmēja un devēja suņa darīšana, ne mana vai kāda cita.”

  http://www.la.lv/na-iebraucejiem-jamaksa-vismaz-videja-alga/

  Štrunts par sievietēm, galvenais ir parūpēties par iebraucējiem. Tur citi principi darbojas.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: