Janvāŗa statistika: nelegālas imigrācijas vilnis saplacis zem 300 tūkstošiem gadā


Aizņemtības dēļ maķenīt iekavējies kārtējais mēneša pārskats par nelegālo imigrāciju pāri Vidusjūŗai. Pēc ANO bēgļu komisāriāta ziņām, janvārī Eiropā tādā veidā ieradušies 7 tūkstoši, kas ir par 4 tūkstošiem mazāk nekā decembrī un mazākais skaits kopš 2015. gada janvāŗa. Tas ir jūtami mazāk par pērnā janvāŗa 73 tūkstošiem, tāpēc imigrācijas vilnis saplacis līdz 296 tūkstošiem pēdējā gada laikā:

migranti-2017-janvaris

Sīkākā dalījumā Grieķijā iebr[a]ukušo skaits mēnesī bijis 1,4 tūkstoši, turpinot lēnu lejupslīdi no 3,4 tūkstošiem augustā. Labākai apjēgšanai: intensitāte tāda, it kā Latvijā janvārī būtu ieradušies ~200 nelegālu imigrantu. Tiesa, minētie 1,4 tūkstoši ir daudz mazāk nekā 67 tūkstoši 2016. gada janvārī, un šī atšķirība kārtējo reizi rāda, ka imigranti nebēg uz Eiropu no kaŗiem un vajāšanām — jo vai tad Sīrijā šobrīd 48 reižu (67 415 / 1393) mierīgāka dzīve nekā pērn ap šo laiku? Vai tad Grieķijā kļuvis 48 reižu grūtāk iekļūt? Nē, Maķedonija kopš pērnā marta tur slēgtu robežpārkāpējiem robežu ar Grieķiju un sargā eiropiešu tautas.

Toties Italijā robežu tur vaļā, pat vēl vairāk — ES migrantu sūknētāji imigrantus aktīvi uzņem, kolīdz tie tikuši ārā no Lībijas ūdeņiem, un tad organizēti ved pāri Vidusjūŗai Eiropā. Pielīdzinot attālumus Latvijai, tas būtu, it kā pietiktu nolaisties pa Daugavu no Ķengaraga līdz ietekai jūŗā un tur varētu pārsēsties kuģī, kas par velti aizved uz apsolīto zemi Stokholmā. Vai arī, ja rēķina pa jūŗu, tad būtu pašu spēkiem jātiek no Daugavas ietekas līdz Mellužiem vai Lilastei, kur dežūrētu kuģi uz Stokholmu. ES Robežsardzes risku analizes 32.—33. lpp. (paldies @Teikums par norādi) var palasīt, kā “humānitārās” organizācijas un ES 2016. gadā strādāja, lai mazinātu Libijas migrantu kontrabandistu izmaksas. Ziemā laikapstākļi nelabvēlīgāki, tāpēc nelegālu imigrantu plūsma samazinājās no 27 tūkstošiem oktobrī līdz 4,5 tūkstošiem janvārī, taču jau šobrīd februārī atkal ir vairāk. Tiesa, arī 4,5 tūkstoši ir trīsreiz vairāk nekā Grieķijā.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: