Kas to būtu domājis, ka “Vienotībai” Daugavpilī mazāks mītiņš nekā “Saskaņai”


Trampa prezidenta zvērests. Foto no The Last Refuge

Trampa prezidenta zvērests. Foto no The Last Refuge

Negrasos tērēt sava laika sīkākai Trampa un Obamas inaugurācijas pulcēšanās fotografiju salīdzināšanai pēc cilvēku skaita un uzņemšanas pulksteņlaika, bildīšu savus 0,02Ls saistībā ar vēlēšanu iznākumiem, ko kaut cik pārzinu. Proti, salīdzināt abas pulcēšanās ir kā salīdzināt, cik cilvēku Daugavpilī 2014. gada decembrī atnāktu uz “Vienotības” mītiņu un cik — uz “Saskaņas”. “Saskaņa” 2014. gada Saeimas vēlēšanās Daugavpilī guva 60,2% balsu, bet “Vienotība” 7,0%. Visai ticams, “Vienotības” mītiņā piedalītos mazāk cilvēku. Vai tas rādītu, ka “Saskaņa” daudz labāk ieredzēta nekā “Vienotība” visas valsts mērogā? Ne vella, abas partijas guva aptuveni līdzīgu balsu skaitu: “Saskaņa” 23,2%, “Vienotība” — 22,0%.

Tas pats Amerikā, un vēl izteiktāk. “Saskaņa” Daugavpilī ir visai vāja, salīdzinot ar Klintoni Vašingtonā, kur notika inaugurācija. Te var runāt par faktisku vienpartijas sistēmu: Klintone guva 90,9% balsu, Tramps 4,1%. Vai pulcējušos skaits Vašingtonā kaut ko rāda par attieksmi visas valsts mērogā? Ne vella, abi kandidāti guva aptuveni līdzīgu balsu skaitu: Klintone 48,0%, Tramps 45,9%. Un skaidrs, ka pat no netālās Rietumvirdžīnijas 489 tūkstošiem (67,9% balsu) Trampa vēlētāju tikai niecīga daļa dzinusies uz Vašingtonas svinībām darba dienā darba laikā.

Drīzāk vērts salīdzināt ar iepriekšējo republikāņu inaugurāciju, tātad jaunāko Bušu 2005. gadā. Vašingtonas sabiedriskās satiksmes skaitļi ir, ka piektdien līdz 11 rītā abās reizēs bijis gandrīz vienāds braucēju skaits: 193 tūkstoši tagad, 197 tūkstoši 2005. gadā. Bet ne jau parkā sanākušo skaits svarīgs. Kā jau esmu teicis, no viņa augļiem mums to būs pazīt.

Advertisements
Publicēts Uncategorized. Birkas: , . 1 Comment »

Viena atbilde to “Kas to būtu domājis, ka “Vienotībai” Daugavpilī mazāks mītiņš nekā “Saskaņai””

  1. Olegs Says:

    interesants salīdzinājums


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: