Decembŗa statistika: nelegālas imigrācijas vilnis saplacis zem 400 tūkstošiem gadā


Pēc ANO bēgļu komisāriāta ziņām, decembrī Eiropā pa Vidusjūŗu ieradušies 10 tūkstoši nelegālu imigrantu, kas ir par 6 tūkstošiem mazāk nekā novembrī un mazākais skaits kopš 2015. gada marta. Tas ir jūtami mazāk par pērnā decembŗa 119 tūkstošiem, tāpēc imigrācijas vilnis saplacis līdz 362 tūkstošiem 2016. gada laikā. Salīdzinot — 2015. gadā bija mazliet pāri miljonam:

migranti-2016-decembris

Sīkākā dalījumā Grieķijā iebr[a]ukušo skaits mēnesī bijis 1,7 tūkstoši, turpinot lēnu lejupslīdi no 3,4 tūkstošiem augustā. Labākai apjēgšanai: intensitāte tāda, it kā Latvijā decembrī būtu ieradušies ~250 nelegālu imigrantu. Tiesa, minētie 1,7 tūkstoši ir daudz mazāk nekā 109 tūkstoši 2015. gada decembrī, un šī atšķirība kārtējo reizi rāda, ka imigranti nebēg uz Eiropu no kaŗiem un vajāšanām — jo vai tad Sīrijā šobrīd 65 reižu (108 742 / 1665) mierīgāka dzīve nekā pērn ap šo laiku? Vai tad Grieķijā kļuvis 65 reižu grūtāk iekļūt? Nē, Maķedonija kopš pavasaŗa tur slēgtu robežpārkāpējiem robežu ar Grieķiju un sargā eiropiešu tautas. Tāpēc iebr[a]ukušo kopskaits 2016. gadā bijis 173 tūkstoši, salīdzinot ar 857 tūkstošiem 2015. gadā.

Toties Italijā robežu tur vaļā, pat vēl vairāk — ES migrantu sūknētāji imigrantus aktīvi uzņem, kolīdz tie tikuši ārā no Lībijas ūdeņiem, un tad organizēti ved pāri Vidusjūŗai Eiropā. Pielīdzinot attālumus Latvijai, tas būtu, it kā pietiktu nolaisties pa Daugavu no Ķengaraga līdz ietekai jūŗā un tur varētu pārsēsties kuģī, kas par velti aizved uz apsolīto zemi Stokholmā. Vai arī, ja rēķina pa jūŗu, tad būtu pašu spēkiem jātiek no Daugavas ietekas līdz Mellužiem vai Lilastei, kur dežūrētu kuģi uz Stokholmu. Ziemā laikapstākļi ir nelabvēlīgāki, tāpēc nelegālu imigrantu plūsma samazinājusies no 27 tūkstošiem oktobrī līdz 14 tūkstošiem novembrī un 8 tūkstošiem decembrī. Tiesa, arī tas ir piecreiz vairāk nekā Grieķijā. Iznākumā 2016. gadā Italijā iebr[a]ukušo bijis vairāk nekā jebkad: 181 tūkstotis (2015. gadā bija 154 tūkstoši, 2014. gadā 170 tūkstoši).

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: