Repatriācija ir deportācija, un latvieši paši vainīgi, ka citi nerunā latviski


Biju Ziemassvētku brīvdienās laukos. Rajona avīzē “Zemgale” izlasīju, ka 13. decembrī šai pusē viesojies Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Un nevis kaut kāda “ekspertu” grupa, bet pats vēstījis, lūk, ko (skatīt raksta sadaļu “Valoda jāgodā arī pašiem”):

Klāt nebiju, tikšanās ieraksta man nav, tāpēc paļaujos uz rakstu.

Pirmkārt, vēlēšanās redzēt Latviju pārkrievotu vai gļēvums pat domāt par attīrīšanos no padomju kolonizācijas tik liels, ka repatriācija, brīvprātīga atgriešanās tēvijā, pielīdzināta savam pretstatam – varmācīgai piespiedu izsūtīšanai prom no tēvijas.

Otrkārt, vaina par sveštautiešu nerunāšanu latviski uzkrauta pamattautai – “neesam spējuši piedāvāt labus risinājumus”, “mums ir jādomā, kā palīdzēt”, paši runājam nepareizi.

Jo sveštautieši nav atbildīgi par savu izvēli nemācīties un nerunāt latviski. Jo iedzīvotāju samērs, kuŗa dēļ trīsreiz vairāk latviešu pārkrievojas, nekā krievi latviskojas, nav svarīgs. Lai gan nē, ir tomēr svarīgs – kā minēts pirmā punktā, nekādas repatriācijas uz Krieviju, tāds iedzīvotāju samērs saglabājams un uzturams.

Ja Latvijas valsts galvam valstsgribas mazāk nekā Čakstem vai Ulmanim mazā pirkstiņā, kļūst pretīgi un viegli baisi. Tiesa, ir mierinājums: ja cīņā pret latvisku Latviju jāķeŗas pie tādiem paņēmieniem kā jēdzienu sagrozīšana un upuŗa vainošana, tavas pozicijas ir visai čābīgas. Un laiks ir patiesības sabiedrotais.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: