Kā pazīt Krievijas ietekmes aģentu


Pašreizējā Krievijas hibridkaŗa uzbrukumā pret Latviju vērts pārlasīt, ko rakstīju priekš septiņiem gadiem.

Kā pazīt Krievijas ietekmes aģentu

386731

Džemma Skulme. Brāļtautu saimē, padomju Latvija, ziedi!

Putina un Medvedeva tandēms stratēģiski “iekabinās” Amerikai. Latvija ir bandinieks, nē, tikai bandinieciņš politiskajā spēlē. Latvijā plānveidīgi iznīcina izglītības sistēmu, slēdz skolas, slimnīcas un cukurfabrikas. Pakāpeniski valstī iznīcina visu.

Varētu domāt, ka runā Ždanoka, Lindermanis vai Žirinovskis, vai ne?

Nē. Kā ziņo “Latvijas Avīze”, tas ir Renārs Kaupers. Intervijā laikrakstam “Berliner Hitlerjugend” “Moskovskij Komsomoļec”. Runā tieši tā, kā Kremlim vajag. Bet runa nav par Kauperu. Runa ir par to, ka Latvijas brīvības cīņas turpinās. Tik kaujas nav par Daugavu vai Volchovu, bet cilvēku prātiem. Kā zināt, kuŗš ir savējais un kuŗš – ne? Kā pazīt Krievijas ietekmes aģentus sabiedrībā? Kā saprast, vai pats neesi neviļus nokļuvis krievu šovinistu un Kremļa režīma pusē?

Atbilde rodama, apzinoties, kāds ir Kremļa mērķis: krieviska, Krievijas klēpī atgriezusies Latvija. No tā izriet, kas informācijas kaŗā iegalvojams latviešiem, lai mērķi sasniegtu.

Pirmkārt, iznīcināma latviešu pašapziņa un noniecināma Latvijas Republika. Jāiegalvo, ka latvieši nav spējīgi patstāvīgi dzīvot savu valstī; ka latvietis var būt vien kalps; ka latviešiem jau nekā vērā ņemama nav; ka latvieši vispār ir sīka un zaglīga tautiņa, kas dzīvo kokos un ēd sēnes. Kāds labums no latvietības? Tā vispār ir tik aizvēsturiska un smieklīga – tūdaliņi, bāleliņi, prievītes… Šobrīd Krievijas ietekmes aģenti izmanto krizi, lai dažādu Latvijas darboņu kritizēšanu vērstu pašas valsts nonievāšanā: ko labu tā neatkarība un brīvība divdesmit gados devusi; kaut tā draņķa valstele izputētu; vienīgais, kas palicis, braukt uz Īriju.

Otrkārt, visvisādi daudzināms viss krieviskais, Krievija un SPRS. Krievu seriāli ir forši, “Jaunais vilnis” ir foršs, apskatieties šo foršo krievu mājaslapu, Austrumu tirgus nepelnīti aizmirsts, krievi vispār sirsnīgi cilvēki — ne tā, kā latvieši. Krievijas un SPRS cildināšana ir grūtāka, jo ar pārāk klaju bleķa liešanu var sevi diskrēditēt. Te uzsvars ir, ka nebija nemaz tik slikti: bija darbs un cienīgas pensijas; bija lauksaimniecība, ražošana un plaukstoša saimniecība; bija drošība par nākotni; bija augsta līmeņa izglītība un bezmaksas medicīna. Un tagad tas viss sagrauts. Gribējām brīvu un neatkarīgu Latviju — dabūjām! Bet Krievijā valstsvīri gudrāki, tur viss saglabāts. Putina laikā lielvalsts atdzimusi, un to tagad ciena visā pasaulē. Vien mēs kaut ko spītējamies.

Treškārt, pasaulē nav tikai Latvija un Krievija vien. Ja tā būtu, varbūt itin drīz arī Latvijas vairs nebūtu. Tāpēc Krievijas ietekmes aģenti cenšas atšķelt latviešus no galvenā mūsu sabiedrotā. Amerikāņi ir resni, stulbi, iedomīgi, izvirtuši, alkatīgi, to vien zina, kā rīt makdonaldos, iepirkties lielveikalos un visur iebrukt un ieviest savu kārtību. Amerika tiek pielīdzināta SPRS, it kā Aukstais kaŗš nebūtu bijis cīņa starp Brīvo pasauli un Ļaunuma impēriju, bet divu puslīdz vienādu režīmu cīņa, kur uzvarējusī puse nav ne kripatu labāka par zaudējušo. Tāpat amerikāņi saņem gvaltis, ka iemieso to, kā trūkst lupatu impērijā – dēmokratiju un tirgus saimniecību. Šīs katram krietnam cilvēkam pretīgās lietas, protams, var gānīt arī bez aizdīķa piesaukšanas.

Tādējādi Krievijas ietekmes aģenta komplekts ir:

 1. latviešu un Latvijas Republikas nonievāšana;
 2. Krievijas, SPRS un krieviskā cildināšana;
 3. antiamerikānisms.

Kļūdīties var katrs, taču, jo tuvāk kāda teiktais Krievijas pīlītēm, jo vairāk kaitē latviešu lietai un jo ticamāk, ka tas notiek apzināti. Pieļauju, kāds varētu iebilst: “Pag, bet es arī līdzīgi domāju, taču nekāds krievu aģents neesmu un mani neviens savervējis nav. Gluži otrādi, esmu nācionālists un Latvijas patriots.” Te ir gluži kā ar Padomiju un terrorismu. Labi terroristi bija tie, kuŗu saistību ar Kremli nevarēja pierādīt. Bet vislabākie – tie, kuŗi darīja visas Kremlim vēlamās neģēlības iedomājušies, ka ir neatkarīgi un rīkojas pēc brīvas savas gribas.

Šobrīd mūsu pretinieks nav Bermonts Pārdaugavā, bet smadzenes Pārzilupē.

13 Atbildes to “Kā pazīt Krievijas ietekmes aģentu”

 1. Un vēl Says:

  4. Stulbeņu (jo tos veiglāk vadīt) un stulbuma (gaisa jaukšanai) promotēšana

 2. Artis Buks Says:

  Runājot par “latviešu un Latvijas Republikas nonievāšanu” – varbut jāsāk ar to, ka nedot tam iemeslu? Neveikt skandalozas mahinācijas ar vilcienu iepirkumiem, pārorientēt VID no represīvas uz kontrolējošu un konsultējošu darbību, nepieņemt idiotiskus likumus (par lojalitātes likumu vien iniciatoriem pienāktos no Kremļa medaļa “за боевые заслуги”), neizspiest kukuļus un “otkatus”, profesionāli darīt savu darbu utt. utjpr. Jo tas, ka Sūnu ciema iedzīvotāji piepeši pamodīsies ar izteikti pozitīvu pašapziņu, nemainīs to, ka govis pa jumtiem bradā un vienīgā iela ir dubļu jūra. Pašapziņa rodas no padarītā rezultāta, nevis no tukši uzpūstas lepnības. Pagaidām šķiet, ka bloga autors aicina cīnīties ar sekām, nevis cēloņiem.

 3. Maruta Skudra Rumba Says:

  “Pieļauju, kāds varētu iebilst: “Pag, bet es arī līdzīgi domāju, taču nekāds krievu aģents neesmu un mani neviens savervējis nav. Gluži otrādi, esmu nācionālists un Latvijas patriots.” Te ir gluži kā ar Padomiju un terrorismu. Labi terroristi bija tie, kuŗu saistību ar Kremli nevarēja pierādīt. Bet vislabākie – tie, kuŗi darīja visas Kremlim vēlamās neģēlības iedomājušies, ka ir neatkarīgi un rīkojas pēc brīvas savas gribas.”

  Un tā ir daudz nopietnāka problēma, nekā varētu šķist, šis te “informatīvais tēvijas karš” JAU agresīvi šķeļ daudzas ģimenes Latvijā, nerunājot jau par atsevišķām cilvēku grupām. It īpaši, kur viens no vecākiem nav latvietis. Tā ir ļoti sāpīga realitāte.

  Paldies par so rakstu, jo vairāk ne tikai “mediji”, bet arī mēs paši par šo problēmu runāsim, jo vismaz kāda cerība pavīd, ka kritiskāk izvērtēsim informāciju, cēloņus un mērķus, kāpēc esam šo informāciju saņēmuši.

  • Juons Says:

   Kas Kaupera teiktajā ir nepatiesība ??

   • Anonīms Says:

    Nepatiesība gluži nav, bet kāpēc, kas tāds jāsaka Krievijas žurnālistiem? Pie tam zinot kā tas tiks pagriezts? Kādam nolūkam tiek mazgāta netīrā veļa ārpus savas valsts…
    Vispār māksliniekiem derētu par politiskiem un sadzīviskiem jautājumiem paklusēt vai tā vietā zīmēt karikatūras. Cik mums komponistu un sportistu nav bijuši Saeimā nekas labs no tā nav iznācis. Kultūras cilvēki lieliski prot iekustināt dziedošās revolūcijas, bet ļoti pareizi, ka šos pēc tam no varas atstūma, jo neprata pareizā brīdī paiet malā. Cita lieta, ka vietā nāca ne tie kurus gribētos.

 4. Aldis Says:

  Rakstā viss ir pareizs. Tomēr gribētos arī turpinājumu. Nepietiek ar aicinājumu neizplatīt šādas vai tādas ziņas, nepieciešama arī izpratne, kas veicinātu pārliecību. Tautai ir kopīga ne tikai valoda, bet arī mentālitāte. Laika gaitā mentālitāte mainās, bet tās kodols saglabājas. Latviešu mentālitāte ir devusi trīs Atmodas, uzplaukumu 19.gadsimta otrajā pusē un 20.gadsimta sākumā par spīti svešās varas apspiešanai, tautas izglītību, varonību pirmajā un otrajā pasaules kaŗā, uzplaukumu Ulmaņa laikā utt. utt. utt. Padomju okupācijas ietekme uz latviešu mentālitāti bija graujoša, sekas vēl jūtamas šodien. Ir jāatrod veids, lai mentālitāti dziedētu un attīstītu. Tas vairāk ir psīcholoģijas jautājums. Paņēmienu ir daudz, bet latviešiem īpašs varētu būt dziedāšana kopā. (Dažās ģimenes terapijās tiek izmantota kopā dziedāšana vai vienkārši kāda patskaņa vokālizēšana, lai atjaunotu harmoniju ģimenē [vārds “saskaņa” pašlaik ir apgānīts, ka negribas to lietot] – harmonija starp vīru un sievu, starp vecākiem un bērniem, jo skaņu harmonija rada smadzeņu harmoniju.) Mums taču ir gan dziesmu svētki, gan miljons dainu. Dainas ir it īpaši vērtīgas, jo tās ir “tīrs un nepiesārņots latviskums”, tās neprasa nekādas īpašas dziedāšanas spējas, jo tās var dziedāt ikviens. Protams, ne visām dainām un ne visām melōdijām ir vienāda ietekme uz smadzenēm / dvēseli / psīchi. Tomēr daudzām dainām ir tik spēcīga ietekme, kas rada gan vienotību, gan latviskumu, ka tos vairs nevar ietekmēt nekāda propaganda. Dziedāšana ir it kā sīkums, bet… ir vērts padomāt un izmēģināt, sākot jau ar savu ģimeni un draugiem. Dainu dziedāšana ieved latviskā transā, bez alkohola, bez narkōtikām, bez negātīvām sekām, transs, kas attīra (arī atzombē) un vieno.

 5. Dzintars Kļava Says:

  Krieviju par paradīzi nekad neesmu uzskatījis, šādu kļūdu pieļāva Linards Laicēns, kurš turp emigrēja 1937. gadā un pēc 3(!) mēnešiem tika nošauts…
  Krievijas impērija nekad nav bijusi krievu valsts, vēl mazāk tā ir domājusi par saviem cilvēkiem – tā vienmēr ir bijusi tautas slaukšanas mašinērija…
  Dīvainākais ir tas, ka krievijas iedzīvotājiem, neatkarīgi no etniskās izcelsmes tiek iepotēta masohisma izjūtu kompleksa nepieciešamība – liktens iedzert un ciest, jo var būt daudz sliktāk un tas ir fakts.
  Savukārt LATVIJA ir manas paaudzes izlolots bērns – skaidrs, ka mēs tai vēlam to labāko, taču gribam aizrādīt trūkumus, jo gribam to labāko. Žēl, ka kleptokrātiem ļauta pārāk liela vaļa, tomēr ar PSRS laikiem nav ko salīdzināt – vai pad. laika bērni zināja, kā izskatās ananāss? Nav vērts turpināt, katrs domājošs cilvēks pats var salīdzināt. Lai sokas stiprināt mūsu VALSTI! Dievs svētī Latviju!

 6. Haralds Elceris Says:

  kā ar Latvijas Republikas Saeimas un MK nonievāšanu?

 7. Anonīms Says:

  Skaists raksts ,bet nesaprotu kādēļ runa ir par krieviem ,kuri tāpat cieš no putimisma ,kā vissi pārējie ? Vai tad rūpniecību ,lauksaimniecību ,zinātni ,izglītību ,medicīnu ,cenu līmeni un vissu pārējo kas bija labs PSRS laikos iznīcināja Krievi ? Vai tikai tie nebija bāleliņi godmaņa vadībā . Latvija Baltijā ieņēma pirmo vietu dzīves līmenī ,bet tagadējo birokrātu vadībā ieņemam pēdējo vietu Eiropā ,vienīgais ar ko varam lepoties 1.vieta KORUPCIJĀ urā ,urāāā ! Par augsto dzīves līmeni jāpasakas tādiem tautiešiem ,kā Godmanis ,Šlesers ,Šķēle ,Lembergs u.t.t. ,kā arī visām latviskām valdībām kas ir bijušas , un tagat ieņem amatus kur algas speciāli saceltas tūkstošos ,bet tautai ,ja ir darbs , samaksa mērāma dažos simtos ,tāds pats rezultats ir ar pensijām ,ko te slavēt un par ko priecāties ?

 8. Aleksandrs Reiers Says:

  Skaists raksts ,bet nesaprotu kādēļ runa ir par krieviem ,kuri tāpat cieš no putimisma ,kā vissi pārējie ? Vai tad rūpniecību ,lauksaimniecību ,zinātni ,izglītību ,medicīnu ,cenu līmeni un vissu pārējo kas bija labs PSRS laikos iznīcināja Krievi ? Vai tikai tie nebija bāleliņi godmaņa vadībā . Latvija Baltijā ieņēma pirmo vietu dzīves līmenī ,bet tagadējo birokrātu vadībā ieņemam pēdējo vietu Eiropā ,vienīgais ar ko varam lepoties 1.vieta KORUPCIJĀ urā ,urāāā ! Par augsto dzīves līmeni jāpasakas tādiem tautiešiem ,kā Godmanis ,Šlesers ,Šķēle ,Lembergs u.t.t. ,kā arī visām latviskām valdībām kas ir bijušas , un tagat ieņem amatus kur algas speciāli saceltas tūkstošos ,bet tautai ,ja ir darbs , samaksa mērāma dažos simtos ,tāds pats rezultats ir ar pensijām ,ko te slavēt un par ko priecāties ?


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: