Kā pazīt Krievijas ietekmes aģentu


Pašreizējā Krievijas hibridkaŗa uzbrukumā pret Latviju vērts pārlasīt, ko rakstīju priekš septiņiem gadiem.

Kā pazīt Krievijas ietekmes aģentu

386731

Džemma Skulme. Brāļtautu saimē, padomju Latvija, ziedi!

Putina un Medvedeva tandēms stratēģiski “iekabinās” Amerikai. Latvija ir bandinieks, nē, tikai bandinieciņš politiskajā spēlē. Latvijā plānveidīgi iznīcina izglītības sistēmu, slēdz skolas, slimnīcas un cukurfabrikas. Pakāpeniski valstī iznīcina visu.

Varētu domāt, ka runā Ždanoka, Lindermanis vai Žirinovskis, vai ne?

Nē. Kā ziņo “Latvijas Avīze”, tas ir Renārs Kaupers. Intervijā laikrakstam “Berliner Hitlerjugend” “Moskovskij Komsomoļec”. Runā tieši tā, kā Kremlim vajag. Bet runa nav par Kauperu. Runa ir par to, ka Latvijas brīvības cīņas turpinās. Tik kaujas nav par Daugavu vai Volchovu, bet cilvēku prātiem. Kā zināt, kuŗš ir savējais un kuŗš – ne? Kā pazīt Krievijas ietekmes aģentus sabiedrībā? Kā saprast, vai pats neesi neviļus nokļuvis krievu šovinistu un Kremļa režīma pusē?

Atbilde rodama, apzinoties, kāds ir Kremļa mērķis: krieviska, Krievijas klēpī atgriezusies Latvija. No tā izriet, kas informācijas kaŗā iegalvojams latviešiem, lai mērķi sasniegtu.

Pirmkārt, iznīcināma latviešu pašapziņa un noniecināma Latvijas Republika. Jāiegalvo, ka latvieši nav spējīgi patstāvīgi dzīvot savu valstī; ka latvietis var būt vien kalps; ka latviešiem jau nekā vērā ņemama nav; ka latvieši vispār ir sīka un zaglīga tautiņa, kas dzīvo kokos un ēd sēnes. Kāds labums no latvietības? Tā vispār ir tik aizvēsturiska un smieklīga – tūdaliņi, bāleliņi, prievītes… Šobrīd Krievijas ietekmes aģenti izmanto krizi, lai dažādu Latvijas darboņu kritizēšanu vērstu pašas valsts nonievāšanā: ko labu tā neatkarība un brīvība divdesmit gados devusi; kaut tā draņķa valstele izputētu; vienīgais, kas palicis, braukt uz Īriju.

Otrkārt, visvisādi daudzināms viss krieviskais, Krievija un SPRS. Krievu seriāli ir forši, “Jaunais vilnis” ir foršs, apskatieties šo foršo krievu mājaslapu, Austrumu tirgus nepelnīti aizmirsts, krievi vispār sirsnīgi cilvēki — ne tā, kā latvieši. Krievijas un SPRS cildināšana ir grūtāka, jo ar pārāk klaju bleķa liešanu var sevi diskrēditēt. Te uzsvars ir, ka nebija nemaz tik slikti: bija darbs un cienīgas pensijas; bija lauksaimniecība, ražošana un plaukstoša saimniecība; bija drošība par nākotni; bija augsta līmeņa izglītība un bezmaksas medicīna. Un tagad tas viss sagrauts. Gribējām brīvu un neatkarīgu Latviju — dabūjām! Bet Krievijā valstsvīri gudrāki, tur viss saglabāts. Putina laikā lielvalsts atdzimusi, un to tagad ciena visā pasaulē. Vien mēs kaut ko spītējamies.

Treškārt, pasaulē nav tikai Latvija un Krievija vien. Ja tā būtu, varbūt itin drīz arī Latvijas vairs nebūtu. Tāpēc Krievijas ietekmes aģenti cenšas atšķelt latviešus no galvenā mūsu sabiedrotā. Amerikāņi ir resni, stulbi, iedomīgi, izvirtuši, alkatīgi, to vien zina, kā rīt makdonaldos, iepirkties lielveikalos un visur iebrukt un ieviest savu kārtību. Amerika tiek pielīdzināta SPRS, it kā Aukstais kaŗš nebūtu bijis cīņa starp Brīvo pasauli un Ļaunuma impēriju, bet divu puslīdz vienādu režīmu cīņa, kur uzvarējusī puse nav ne kripatu labāka par zaudējušo. Tāpat amerikāņi saņem gvaltis, ka iemieso to, kā trūkst lupatu impērijā – dēmokratiju un tirgus saimniecību. Šīs katram krietnam cilvēkam pretīgās lietas, protams, var gānīt arī bez aizdīķa piesaukšanas.

Tādējādi Krievijas ietekmes aģenta komplekts ir:

 1. latviešu un Latvijas Republikas nonievāšana;
 2. Krievijas, SPRS un krieviskā cildināšana;
 3. antiamerikānisms.

Kļūdīties var katrs, taču, jo tuvāk kāda teiktais Krievijas pīlītēm, jo vairāk kaitē latviešu lietai un jo ticamāk, ka tas notiek apzināti. Pieļauju, kāds varētu iebilst: “Pag, bet es arī līdzīgi domāju, taču nekāds krievu aģents neesmu un mani neviens savervējis nav. Gluži otrādi, esmu nācionālists un Latvijas patriots.” Te ir gluži kā ar Padomiju un terrorismu. Labi terroristi bija tie, kuŗu saistību ar Kremli nevarēja pierādīt. Bet vislabākie – tie, kuŗi darīja visas Kremlim vēlamās neģēlības iedomājušies, ka ir neatkarīgi un rīkojas pēc brīvas savas gribas.

Šobrīd mūsu pretinieks nav Bermonts Pārdaugavā, bet smadzenes Pārzilupē.

Advertisements

5 Atbildes to “Kā pazīt Krievijas ietekmes aģentu”

 1. Un vēl Says:

  4. Stulbeņu (jo tos veiglāk vadīt) un stulbuma (gaisa jaukšanai) promotēšana

 2. Artis Buks Says:

  Runājot par “latviešu un Latvijas Republikas nonievāšanu” – varbut jāsāk ar to, ka nedot tam iemeslu? Neveikt skandalozas mahinācijas ar vilcienu iepirkumiem, pārorientēt VID no represīvas uz kontrolējošu un konsultējošu darbību, nepieņemt idiotiskus likumus (par lojalitātes likumu vien iniciatoriem pienāktos no Kremļa medaļa “за боевые заслуги”), neizspiest kukuļus un “otkatus”, profesionāli darīt savu darbu utt. utjpr. Jo tas, ka Sūnu ciema iedzīvotāji piepeši pamodīsies ar izteikti pozitīvu pašapziņu, nemainīs to, ka govis pa jumtiem bradā un vienīgā iela ir dubļu jūra. Pašapziņa rodas no padarītā rezultāta, nevis no tukši uzpūstas lepnības. Pagaidām šķiet, ka bloga autors aicina cīnīties ar sekām, nevis cēloņiem.

 3. Maruta Skudra Rumba Says:

  “Pieļauju, kāds varētu iebilst: “Pag, bet es arī līdzīgi domāju, taču nekāds krievu aģents neesmu un mani neviens savervējis nav. Gluži otrādi, esmu nācionālists un Latvijas patriots.” Te ir gluži kā ar Padomiju un terrorismu. Labi terroristi bija tie, kuŗu saistību ar Kremli nevarēja pierādīt. Bet vislabākie – tie, kuŗi darīja visas Kremlim vēlamās neģēlības iedomājušies, ka ir neatkarīgi un rīkojas pēc brīvas savas gribas.”

  Un tā ir daudz nopietnāka problēma, nekā varētu šķist, šis te “informatīvais tēvijas karš” JAU agresīvi šķeļ daudzas ģimenes Latvijā, nerunājot jau par atsevišķām cilvēku grupām. It īpaši, kur viens no vecākiem nav latvietis. Tā ir ļoti sāpīga realitāte.

  Paldies par so rakstu, jo vairāk ne tikai “mediji”, bet arī mēs paši par šo problēmu runāsim, jo vismaz kāda cerība pavīd, ka kritiskāk izvērtēsim informāciju, cēloņus un mērķus, kāpēc esam šo informāciju saņēmuši.

  • Juons Says:

   Kas Kaupera teiktajā ir nepatiesība ??

   • Anonīms Says:

    Nepatiesība gluži nav, bet kāpēc, kas tāds jāsaka Krievijas žurnālistiem? Pie tam zinot kā tas tiks pagriezts? Kādam nolūkam tiek mazgāta netīrā veļa ārpus savas valsts…
    Vispār māksliniekiem derētu par politiskiem un sadzīviskiem jautājumiem paklusēt vai tā vietā zīmēt karikatūras. Cik mums komponistu un sportistu nav bijuši Saeimā nekas labs no tā nav iznācis. Kultūras cilvēki lieliski prot iekustināt dziedošās revolūcijas, bet ļoti pareizi, ka šos pēc tam no varas atstūma, jo neprata pareizā brīdī paiet malā. Cita lieta, ka vietā nāca ne tie kurus gribētos.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: