Oktobŗa statistika: nelegālas imigrācijas mēneša maksimums šosezon, gada vilnis paplacis līdz 600 tūkstošiem gadā


Pēc ANO bēgļu komisāriāta ziņām, oktobrī Eiropā pa Vidusjūŗu ieradušies 30 tūkstoši nelegālu imigrantu, kas ir šīs sezonas (kopš aprīļa) maksimums. Tas ir jūtami mazāk par pērnā oktobŗa 221 tūkstoti (arī sezonas maksimums), tāpēc imigrācijas vilnis saplacis līdz 600 (ja precīzāk, 606) tūkstošiem pēdējā gada laikā un kļuvis mazāks nekā iepriekšējā gadā (2014.gada novembris — 2015.gada oktobris), kad iebr[a]ukušo skaits bija 764 tūkstoši:

migranti-2016-oktobris

 Abas lietas (šīs sezonas mēneša maksimums un gada viļņa plakšana) bijušas atkarīgas no būtiskām pārmaiņām nelegālā imigrācijā. Pērn migranti plūda iekšā Grieķijā, bet kopš pavasaŗa Maķedonija tur slēgtu robežpārkāpējiem robežu ar Grieķiju un sargā eiropiešu tautas. Tāpēc tagad galvenā kļuvusi Italijas fronte.

Sīkākā dalījumā Grieķijā iebr[a]ukušo skaits palicis 3 tūkstošu līmenī, kas turas kopš augusta. Labākai apjēgšanai: intensitāte tāda, it kā Latvijā ieplūstu 400…500 nelegālu imigrantu mēnesī. Tiesa, minētie 3 tūkstoši ir daudz mazāk nekā 212 tūkstoši pērn oktobrī, un šī atšķirība kārtējo reizi rāda, ka imigranti nebēg uz Eiropu no kaŗiem un vajāšanām — jo vai tad Sīrijā šobrīd 70 reižu (211663/2970) mierīgāka dzīve nekā pērn ap šo laiku? Vai tad Grieķijā kļuvis 70 reižu grūtāk iekļūt? Nē, Maķedonija (skatīt iepriekš).

Toties Italijā robežu tur vaļā, pat vēl vairāk — ES migrantu sūknētāji imigrantus aktīvi uzņem, kolīdz tie tikuši ārā no Lībijas ūdeņiem, un tad organizēti ved pāri Vidusjūŗai Eiropā. Pielīdzinot attālumus Latvijai, tas būtu, it kā pietiktu nolaisties pa Daugavu no Ķengaraga līdz ietekai jūŗā un tur varētu pārsēsties kuģī, kas par velti aizved uz apsolīto zemi Stokholmā. Vai arī, ja rēķina pa jūŗu, tad būtu pašu spēkiem jātiek no Daugavas ietekas līdz Mellužiem vai Lilastei, kur dežūrētu kuģi uz Stokholmu. Iznākumā Italijā oktobrī ievests 27 tūkstoši nelegālu imigrantu, vairāk nekā jebkuŗā citā 2016. un 2015.gada mēnesī, trīsreiz vairāk nekā pērn oktobrī un deviņreiz vairāk nekā Grieķijā.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: