2008. — “Lehman Brothers”, 2016. — “Deutsche Bank”?


Vakar noturējos nerakstīt, bet šodien interneti vēl pilnāki par “Deutsche Bank”, vienu no lielākām Vācijas bankām. “Dienas Biznesā” vien divas ziņas:

Angliski un vāciski, protams, plašāk un jau ar nākamo ziņu: “glābšanas” gatavošana tiek noliegta, banka tikām pārdod savus Lielbritanijas aktīvus. Kopš pērnās vasaras bankas akcijas kritušās trīskārt:

deutsche-bank

Gribot negribot nāk prātā 2008.gada rudens. Turklāt ne tikai ar ietekmi saimniecībā, bet arī polītikā. Lūk, AAV prezidenta kandidātu reitingi:

2008

Ar zaļu līniju atzīmēti divi notikumi (grūtības gan sagādāja guleniskās ass nevienmērība). Pirmkārt, Sāras Peilinas nosaukšana par Makeina viceprezidenti. Pēc tās Makeina atbalsts amerikāņos palēcās, un viņš apsteidza Obamu. Otrkārt, “Lehman Brothers” bankas izputēšana, pēc kuŗas izputēja arī valdošās partijas kandidāta izredzes.

“Deutsche Bank” ir gana liels zvērs, ka brūkot viena bankas dvīņu torņa drupas var aprakt Hilariju, bet otra torņa drupas Angelu. Tāpēc, nezinot patieso finanču stāvokli, uzdrošinos prognozēt, ka līdz 8.novembrim “Deutsche Bank” neļaus sabrukt. (Tiesa, esmu konservātīvs pēc dabas, tāpēc manām prognozēm ir sistēmiska kļūda: pārmaiņu virzienu parasti paredzu pareizi (oho, trīs par- vārdi pēc kārtas!), bet apmēru — vienalga, uz labu vai ļaunu — mēdzu prognozēt mazāku, nekā pēc tam notiek dzīvē.)

Pēc 8.novembŗa — vilksviņuzina. Varbūt stāvoklis nemaz nav tik smags, un grūtības ir īslaicīgas. Bet, ja citādi, tad Angelai saturēt banku līdz nākamrudenim var būt visai grūti. Kā teicis vācu oikonomists Rīdigers Dornbušs,

krizes atnākšanai vajag daudz vairāk laika, nekā jūs domājat, un tad tā notiek daudz straujāk, nekā jūs būtu domājis.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: