Apceļo dzimto pilsētu: Jūŗmala, it īpaši Sloka


Viens brauciens, kur šovasar biju devies, bija uz Jūŗmalu. Princips, gan ne vienmēr ievērots, vienkāršs: brauc, cik tālu gribi, bet tā, lai pietiek spēka un laika mājupceļam. Jūŗmala ir gaŗa strēmele, tāpēc, lai būtu interesantāk, turp un atpakaļ parasti braucu pa dažādiem ceļiem: viens tuvāk jūŗai (parasti turpceļā), otrs tuvāk Lielupei. Pērn tā aizbraucu pie sēravotiem, šogad līdz Slokai un atpakaļ. Turpceļā pa veloceliņu, Jūŗmalā pa riteņbraucēju Brīvības prospektu. Uzmetu aci vasarnīcai Jāņa Pliekšāna ielā, kur 80.gadu sākumā vasarā mita ģimenes un pagalma draugi un uz kuŗu reizēm braucu kopā ar māsu. Atceros, tā arī neiemācījos kārtīs kingu spēlēt un atklāju sev Latvijas laika “Atpūtas”. Tālāk pa galveno caurbraukšanas maģistrāli un, sākot no Mellužiem, pa Kāpu ielu, kur maz satiksmes un daudz skaistu ēku.

1. Kaugurciemā izpētīju, kādas iespējas tikt pie jūŗas un kur var atstāt automobili. Kaugurciema ielā pie Kapteiņa Pauļa Zolta ielas — dižozols:

ozols

2. Tad pa Raiņa ielu uz Sloku. Ielas galā, Lielupes malā bijusī piestātne ar skatu uz bijušo papīrfabriku:

lielupe

3. Turpat kādreizējais centrālais Slokas laukums. Kamēr pasēž uz mūŗa apmales, atpūšas, uzkož un uzdzeŗ, var uzmest skatu pa Dzirnavu ielu dzirnavu virzienā:

uz-dzirnavam

4. Griežot galvu pa labi — sēru nams un ugunsdzēsēju depo:

laukums

5. Kad atpūta galā, jādodas pa Dzirnavu ielu mājup Rīgas virzienā:

uz-rigu

6. Braucu pa to caurbraucamo ielu, kas gar Lielupi, aiz centra iežmaugas pārgāju uz Majoru daļu, kas aiz dzelzceļa uz Lielupes pusi — kur Majoru muiža. Burvīgs (no ārpuses) veikaliņš Kalnciema un Jaunās ielas stūrī:

veikals

7. Turaidas ielas galā liels jauno projektu klucis piesaistīja vērību ar to, ka pusei automobiļu pie tā Krievijas numurs:

eka

8. Tad pa Ķemeru ielu uz Lielupes tilta pusi un pa veloceliņu uz Rīgu. Bet Rīgā tomēr vēl kādu līkumu — līdz Katrīnas ielas sākuma graustam un vēl maķenīt tālāk:

grausts

Vēl tik attēlu vietas kartē (klikšķināma, lai tiktu pie interaktīvas, kur visu var labāk saskatīt):

jurmala

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: