Gads ar automobili


coptxohu8aajpbp11Šodien aprit gads, kopš salonā iesēdos automobilī un, viegli uztraucies, vai neaizķeršu ar spoguļiem durvis, izbraucu pa tām plašā pasaulē. Iegādāšanās vēsturi, pirmos iespaidus un lielāko īpatnību — saspiestas dabasgāzes degvielu — esmu pērn aprakstījis. Tagad varu dalīties ar iespaidiem un atziņām pēc gada.

Ir aptuveni tā, kā biju iedomājies. Vīlies neesmu, automobilis sniedz citādi neiedomājamas ērtības un brīvību. Esmu pieradis pie auto. Tonēti logi vairs netraucē, sajūgs atlaižot slāpst vairs retumis. Neesmu pieradis pie braukšanas. Kad pirku, lēsu, ka būšu svētdienas braucējs un gadā noripināšu ap 10tk km. Tā arī noticis, faktiskais nobraukums atšķiŗas par <10%. Varbūt tāpēc katra braukšana joprojām šķiet mazliet neparasta un piedzīvojums. Neesmu iekūlies negadījumos, ticis sodīts vai apturēts, tā ka OCTA un KASKO bijuši tik tēriņi, un labi, ka tā.

Lielākais brauciens bijis uz Pērnavu: “Lotes zemi” vairs tik drīz neapmeklēsim; izmēģināju Pērnavas dabasgāzes uzpildes staciju — lēti un labi; Tallinas šosejā samērā nervoza braukšana — smagie, tie jāapdzen, pretējie apdzenot brauc pa tavu joslu tev virsū. Gada laikā esmu atklājis, kur vislabāk piebraukt pie jūŗas un kur vislabāk atstāt automobili pie Vecrīgas. Braucienos lieti līdz “Jāņa sētas” Latvijas lielatlants.

Pēdējais lielākais piedzīvojums bijis pirmā techniskā apskate manā mūžā. Bija vairāki pirmās reizes jautājumi, neskaidrības un bažas, bet, paldies CSDD, viss notika ātri, profesionāli un laipni. Kad piebrauc un iebrauc Antenas ielas pārbaudes stacijā, lieliem plakātiem nezinātājam izskaidrots, kur jādodas un kas jādara. Kases turpat lejā, rindu nebija, un kasiere pateica, kur tālāk jādodas. Norādītajos vārtos rindas nebija, un pie manis un automobiļa ķērās, vēlreiz jāteic, ātrs, profesionāls un laipns SIA “Auteko & Tüv Latvija” puisis. Divas galvenās apskates daļas, kā šķita, bija gaismu pārbaude un automobiļa kratīšana. Trūkumos atrada to pašu, kas jau bija: pakaļējā tiltā neliela brīvkustība šķērsstabilizātora buksēs. Teica, lai nomaina bukses, un deva gada braukšanas svētību. Tas arī viss. Jā, bukses esmu jau nomainījis. Par 23,90Ls, nezinu, dārgi vai lēti.

Muļķīgākā izgāšanās saistīta ar gatavošanos techniskai apskatei. Priekš tās apvaicājos pieredzējušākiem braucējiem, kā sagatavoties. Ieteica pārbaudīt gaismas. Pārbaudīju, un izrādījās, ka aizmugures miglas gaismas deg tik kreisā pusē. Aizbraucu uz servisu labot, un tur konstatēja, ka man aizmugures miglinieks vispār domāts ir tikai kreisā pusē. Labi, ka nelika maksāt.

Izdevumi automobilim gada laikā bijuši 1772Ls, tātad 148Ls mēnesī. Var turēt.

Advertisements
Publicēts Uncategorized. Birkas: . 3 Comments »

3 Atbildes to “Gads ar automobili”

 1. ... Says:

  “1772Ls, tātad 148Ls mēnesī” – Ls??? Tas laikam latos, ja? Ja jau rēķinām neeksistējošās naudas vienībās, tad – cik tas būtu PSRS rubļos?

 2. Us Says:

  Pa Tallinas šoseju ir pusotra josla katrā virzienā. Besī tie dulbir, kuri neprot pa tādu braukt, dot ceļu utt…

  • Mad Says:

   Aizej pārlapo noteikumu grāmatu, dulbir.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: