Kur rīdziniekam ar automobili pie jūŗas tikt


Pēdējā laikā dažāda jauna autopieredze gūta. Cēsis, Jaunmāŗupe, zemesceļš paugurotā apvidū. Braucu gana reti, un katra reize arvien šķiet īpašs, patīkams piedzīvojums. Nopietnākais laikam tomēr ir eksperimentāla izmēģināšana, kur un kā rīdzinieks ar automobili pie jūŗas var tikt. Ar vilcienu+kājām vai ar riteni autolikšanas iespējas un liegumus diez cik neievēro, pērn pie jūŗas laikapstākļu dēļ bijām tik vienreiz, un no tās reizes ir skaidrība par Vecāķiem. Tagad, būdami Daugavas labā krasta iemītnieki, pārbaudījām citas vietas starp Daugavu un Gauju.

Carnikavas novada polītiku visos ciemos (Carnikava, Gaŗupe, Gaŗciems, Kalngale) rāda divas zīmes:

20110307112129376595_open[1]20110307112129786761_list[1]

Proti, iebraukt drīkst, bet apstāties tik 5′. Gribi ilgāk, maksā ragā (pie Kalngales stacijas, piemēram, 1,27Ls) vai spēlē paslēpes un ķerenes ar kārtībniekiem.

Pavisam citādi ir Mangaļsalā:

Mangaļsala

Uz molu ved Saivas ielas dambis, kuŗā vienā brīdī ir aizlieguma zīme, ko neievērot drīkst tikai papildzīmē minētie. Pirms zīmes ir maza stāvvietiņa, kas labā laikā parasti ir pilna:

Saivas iela. GreenZeb foto

Tā ka brīva vieta gan jau būs tālāk no jūŗas, un prāvs gabals jāļepato kājām (vai īss brauciens ar riteni).

Ja nodoms ir sauļoties un plunčāties, tad pareizākais tūlīt aiz Vecdaugavas šķērsošanas meklēt pirmo brīvo vietu Mangaļsalas ielā. Nepatīkami, ka gaŗš posms jābrauc pa šauru spraugu, kam abās pusēs salikti automobiļi. Un nepatīkamākais, ka pa spraugu vienlaikus brauc arī pretējā virzienā. Ja to laikus neievēro, abas puses satiekas, un tad jāvienojas, kā izmīties vai kuŗš (-i) dabūs braukt atpakaļgaitā atpakaļ līdz brīvākai vietai. Ieguvumi tomēr lielāki par neērtībām: bezmaksas stāvvieta, tik tuvu līdz jūŗai nav nevienas dzelzceļa stacijas, labi celiņi un pat laipas līdz pludmalei, tuvākā vieta Rīgai. Un galvenais: pat izcilos laikapstākļos brīvdienas pēcpusdienā (+25° svētdien 15.30) Mangaļsalas ielas dziļumā ir brīvas vietas! Varētu, protams, vēlēties asfalta, bet var iztikt, kā ir.

Advertisements
Publicēts Uncategorized. Birkas: , . 1 Comment »

Viena atbilde to “Kur rīdziniekam ar automobili pie jūŗas tikt”

  1. Baiba Says:

    Pēdējais laiks Mangalsalas ielu labiekārtot un ierīkot kārtīgas stāvvietas. Labā laikā tur pat kājàm ejot, grūti izspraukties!


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: