Brisele pāris mēnešu pēc terrora aktiem


IMG_20160526_120201[1]

Leopolda parks

Darba darīšanās bija jābrauc uz Briseli (vēlēšanu lietpratēju sanāksme par Eiroparlamenta vēlēšanām un to uzlabošanu). Ar interesi gaidīju, kāds iespaids par pilsētu radīsies šoreiz, pāris mēnešu pēc musulmaņu terrora aktiem. Iepriekš esmu braucis saistībā ar ES iestādēm un ne katru gadu. Līdz šim pilsēta nebija iepatikusies kosmopolītisma dēļ: musulmaņu imigranti un ES birokrati, arķitektūru nospiedošu dara valsts ķepa — senāka apbūve franču nopostīta 19.gs, pilns bezpersonisku 20.gs. otrās puses kluču, kam spilgts piemērs ir eirokratu ēkas. Jauks izņēmums ir jūgends un parki.

Pirmā atšķirība bija ne tikai vairāk drošībnieku lidostā, bet arī pāris armijnieku patruļa: maskēšanās tērpos, ķiverēs, automātiskiem ieročiem. Drošības izjūtu vairoja. Otra atšķirība: gājēju kustībai starp lidostas piebraukšanas līmeņiem izmanto daudzstāvu stāvlaukuma spirāles brauktuvi — tātad gājējiem domātās ejas nav darba kārtībā. Pilsētā tādas pašas armijnieku patruļas un betona bluķu šķēršļi pie svarīgākiem objektiem, tāpat armijas kravas mašīnas. Biju pārsteigts, ka tiku ES Padomē, uzrādot izdruku tikšanai pavisam citā ēkā. Varbūt līdzēja izskats, Latvijas pase un pavadone, kam bija pastāvīga Padomes caurlaide. Atceļā lidostā ievēroju vairāk pāŗu patruļu, arī betona bluķu posteņos. Pie ieejas viegli mulsinoša izjūta, ejot pa vietu, ko atceries no video, kur cilvēki bēga no sprādzieniem. Pats izlidošanas terminālis daļēji pārcelts uz asfalta saslietās teltīs, kur +26 un stāvošs gaiss. Apkalpošana ātra (nav jāierodas lidostā agrāk), noskaņojums mierīgs.

Arī pilsētā noskaņojums mierīgs. Ielas kafejnīcas čalo, eiropietes dienas vidū staigā vienas un neslēpdamas galvu un kājas. Tomēr pāri lidinās viegla nolemtība. Kaŗavīri izskatās kā viņu franku senči priekš 1500 gadiem un tikpat stipri, bet man viņu žēl. Jo prātā ataust Krimas un 1.pasaules kaŗa teiciens par lauvām, ko vada ēzeļi. Jo polītiskai vadībai nav gribas cīnīties un aizstāvēt savu valsti un pamattautas. Un, sēžot Leopolda parkā uz soliņa, vēl man žēl gaŗām tekošo eiropiešu meitenīšu (kas šai rajonā ir pat aptuveni puse meiteņu) par to, kādu likteni viņām gatavo ēzeļi, kas pie varas Beļģijā un ES.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: