Bērnu stipro skrējiens un Daugmales pilskalns


Nedēļas nogalē piedalījāmies bērnu Stipro skrējienā. Braucām uz Ķegumu, maksājām 7,73Ls, netikām uz citiem sarīkojumiem, stāvējām rindās — un tikai padsimt minūšu dēļ, turklāt bez bērnu prieka noziesties dubļiem. Nebija vērts. Bija jau arī šis tas patīkams. Atbraukt rīta pusē, kad sastrēgums vēl tikko ārā no “Zelta zirga” trases iebraucamā ceļa, nevis jau uz lielceļa Ķegumā. Pirmo reizi kārtīgāk apskatīt Ķeguma HES. Par godu Stipro skrējienam tilts bija vaļā, un, gaidot luksoforā zaļu, bija laiks mielot acis, cik gaumīga spēkstacijas ēka, un apspriest, kāpēc uz tās rakstīts VES, ne HES:

IMG_20160507_130843[1]

Vēja taču ne? Beigās izspriedām, ka ‘valsts’. Patīkami bija arī braukt, it īpaši pa iepriekš neapmeklētām vietām (kreisā Daugavas krasta ceļu).

Atceļā iegriezāmies Daugmales pilskalnā. Atrast viegli, lielāks nekā Tērvetē, tikai ne tik augsts, jo apakša Rīgas HES appludināta. Sieva bilda, ka varēja būt arī labāk sakopts. Skats paveŗas labs: Rīgas HES dambis, Salaspils. Arī uz Saulkalni:

IMG_20160507_134940[1]

Tad sekoja dienas nagla. Pilskalns uzcelts zemesragā pie Varžupītes ietekas Daugavā, un zēni atklāja, cik lieliski ņemties pa Varžupītes strautu. Ņēmās pusstundu un būtu vēl ņēmušies, ja ne vecāki.

Turpinājumā vēl viens ievērības cienīgs acumirklis: vieta, kur Rīgas apvedceļu reiz šķērsoja Baložu kūdras šaursliežu dzelzceļš.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: