Zaļo un zemnieku Rīgas lāsts — kas jauns


Aizvakar notika Zemnieku savienības kongress. Partijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis teica runu, kur nosauca arī mērķus nākamgada pašvaldību vēlēšanās:

Kopumā ar saviem sarakstiem vēlamies startēt vismaz 90 no 119 pašvaldībām. Labs rezultāts būtu, ja mums izdotos iegūt vismaz 400 deputātu mandātus, kā arī pašvaldību vadītāju amatus 45 pašvaldībās. Lielākais izaicinājums būs Rīga, kur vēlamies apvienot ZZS spēkus, lai iegūtu pārstāvniecību arī galvaspilsētā. Ja vien vēlēšanās būtu startējuši kopā ar kolēģiem no Zaļās partijas, mums būtu izdevies iegūt pārstāvniecību Rīgas domē arī 2013. gada vēlēšanās. Ļoti ceru, ka līdzīgi domā arī mūsu kolēģi no Latvijas Zaļās partijas un spēsim godam aizstāvēt savas apvienības intereses 2017. gada pašvaldību vēlēšanās arī Rīgā.

Tas man atgādināja, ka tūlīt pēc iepriekšējām Rīgas domes vēlēšanām 2013.gadā biju rakstījis par ZZS Rīgas lāstu — nespēju tikt Rīgas domē. Tiesa, neuzrakstīju visu, ko biju izdomājis. Rakstā neiekļāvu, ka ZZS ir viena līdz šim neizmantota iespēja: startēt Rīgā tikai ar Zaļās partijas sarakstu (kuŗā, protams, var iekļaut Zemnieku savienības kandidātus). Tādējādi ZZS varētu gūt LZS vēlētāju balsis bez citu atbaidīšanas ar lauku partijas tēlu un ‘zemnieku’ vārdu nosaukumā.

Bet tas bija 2013.gadā. Vai ir kas jauns? Jā, ir. Pirmkārt, divi jauni mērījumi 2014.gadā. Eiroparlamenta vēlēšanās ZZS Rīgā guva 3,73% balsu, salīdzinot ar 8,32% Latvijā kopumā, un Saeimas vēlēšanās 8,49%, salīdzinot ar 19,66%. Abi mērījumi atbilst iepriekš konstatētajam Rīgas lāstam.

Otrkārt, par Brigmaņa runu. Atļaujos nepiekrist, ka ZZS, startējot kopā, būtu tikusi Rīgas domē. Tas, protams, ir “kā būtu, ja būtu” jautājums, tomēr pievēršu uzmanību, ka zaļie atsevišķi Rīgā turas ap 4% balsu, bet apvienota ZZS bez Lemberga — ap 2…3%. Nezinu, ko nozīmē Brigmaņa “ļoti ceru” par Zaļo partiju — pieklājības žestu vai to, ka zaļie var nopietni būt citās domās. Tomēr pieņemu, ka runā minētais vienots ZZS saraksts ir ticamākais.

Tad ko, zaļzemnieki grasās kāpt uz Rīgas domes grābekļa trešo reizi? Varbūt arī ne. Jo parādījies jauns, līdz šim nebijis apstāklis: Māŗa Kučinska valdīšana un ZZS kā galvenā varas partija. Tā ietekmē (protams, arī “Vienotības” norieta dēļ — jo bijušiem “Vienotības” atbalstītājiem taču kaut kur jādējas) zaļzemnieki apsteiguši līdzšinējo Latvijas reitingu līderi “Saskaņu”. Diezgan droši var pieņemt, ka arī Rīgā ZZS stāvoklis uzlabojas (gribētos redzēt kādu svaigu aptauju par Rīgas domes vēlēšanām). Vai ar to pietiks, lai tiktu Rīgas domē? Vilksviņuzina. Cerīgāk, manuprāt, tomēr startēt tikai ar Zaļās partijas sarakstu. Redzēsim.

Advertisements

Viena atbilde to “Zaļo un zemnieku Rīgas lāsts — kas jauns”

  1. Andron Mc Says:

    Pēc tās runas jau skaidrs, ka viņu mērķis ir “tikt iekšā”, lai pelnītu, nevis lai darītu labu savai zemei.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: