Putinam līdz 2017.gada 20.janvārim ir izdevība uzbrukt


Ir patīkami, kad gudri cilvēki apstiprina tavas domas. Zināmā mērā pat tad, ja domas nav pārāk rožainas. Konkrēti, līdz 2017.gada 20.janvārim ir paaugstināta Krievijas agresijas varbūtība. Kāpēc tieši līdz šim datumam? Jo šai dienā beigsies Obamas pilnvaras. Kāpēc paaugstināta? Jo Putins agresijā iet tiktāl, ciktāl viņam ļauj. Un — vienalga kuŗš un no kuŗas partijas — nākamais AAV prezidents diez vai būs tik gļēvs, cik tagadējais. Tāpat Putins gan jau ir pietiekami saprātīgs, lai saprastu, ka laiks darbojas pret viņu un krievu imperiālismu: naftas un gāzes revolūcija grauj imperiālisma saimnieciskos pamatus, bet gadsimta vidū lupatu imperijai draud iziršana dēmografisku cēloņu dēļ. Tāpēc jāsteidzas.

Ukraiņiem bijis pietiekami gribas un spēka izcīnīt un nosargāt brīvību no Kremļa. Taču Putins atradis citu vājo vietu: līberālisms daudzus Eiropas polītiķus darījis tik gļēvus, ka tie vairs neaizstāv savu tautu un atvēruši robežas trešās pasaules imigrantu iebrukumam. Un tā ir dubultlaime Putinam. Vai pat trīskārša. Pirmkārt, visai ticams, ka gļēvi polītiķi būs tikpat gļēvi arī pret Krievijas agresiju. Otrkārt, importētos tautu konfliktos iestigušiem eiropiešiem nebūs vaļas palīdzēt Kremļa agresijas upuŗiem. Treškārt, tā kā krievi frančus nešauj un vāciešus neizvaro, paveŗas iespēja skalot smadzenes, kāds eiropiešu un kristietības aizstāvis Putins ir — tikai ļaujiet sagrābt gabaliņu tur un gabaliņu te.

Šobrīd Putinam, kā izskatās, ir divi galvenie Rietumu graušanas virzieni. Pirmkārt, Eiropas pārpludināšana ar trešās pasaules, īpaši musulmaņu imigrantiem. Šai darbā Kremlim lieti palīdz noderīgie velkamistu idioti. Otrkārt, Turcijas provocēšana uz tādu konfliktu, kas sašķeltu NATO. Ja sekmēsies graušana, uzmanība atkal varēs pievērsties zemēm starp Melno un Baltijas jūŗu. Taču 2017.gada 20.janvārī varenāko pasaules valsti var sākt vadīt kāds, kuŗš būs gana apņēmīgs stāties pretī. Tāpēc jāsteidzas.

Advertisements
Publicēts Uncategorized. Birkas: . 6 Comments »

6 Atbildes to “Putinam līdz 2017.gada 20.janvārim ir izdevība uzbrukt”

 1. Toms Says:

  “Šai darbā Kremlim lieti palīdz noderīgie velkamistu idioti.”
  ===================
  Idioti ir velkamistu plakātu nēsātāju pulkos. Velkamistu vadoņi un ideologi nav idioti, bet profesionāli cilvēki ar stāžu un pieredzi. Piemēram, Vācijā velkamisma ietekmīga sludinātāja un “cīnītāja pret labējo ekstrēmismu, rasismu un antisemītismu” ir organizācija https://en.wikipedia.org/wiki/Amadeu_Antonio_Foundation. To vada dāma ar svarīgajam uzdevumam piemērotu nevainojamu biogrāfiju https://de.wikipedia.org/wiki/Anetta_Kahane. Cilvēks ar 18 gadu rūdījumu STASI ir noderīgs, bet ne idiots. Ja šāds cilvēks teic, ka Austrumvācijas problēma ir pārāk maz cilvēku ar tumšu ādas krāsu (https://jungefreiheit.de/politik/deutschland/2015/kahane-der-osten-ist-zu-weiss/), tad viņš zina, ko un kāpēc runā. Pieļauju, ka tādi pārbaudīti kadri ir arī citu “līberāļu” organizāciju vadībā, un ne tikai Vācijā. Tie ir īsteni hibrīdkara veterāni.

 2. Andris Says:

  Ritvar, strīdēties ar Tevi nav vērts. Ar interesi gaidu tavu ierakstu 2017. gada 21. janvārī 🙂

  • Ritvars Says:

   Ceru, varēsim atviegloti uzelpot.

   • Andris Says:

    Es nemaz nejūtos sasprindzis 🙂

 3. Jānis Says:

  Pēc Obamas nenāks gļēvāks prezidents? Esiet optimistiskāks, jo ja liekas, ka sliktāk nevar būt, tad – būs.

  Ja par demokrātiem ir pilnīgi viss skaidrs, ka Klintone diez vai radikāli mainīs Obamas politiku – īpaši attiecībā uz Krieviju, tad Trumpa nostāja, par nožēlu tiem, kam liekas, ka republikāņu prezidents kaut ko mainītu, ir ka ar Krieviju vajag draudzēties. Un ASV pilsoņu nostāja jau ir tāda, ka ASV pārāk daudz palīdz Eiropai, kamēr pašiem problēmas mājās, tā ka populistiem ir visas iespējas izvērsties.

  Nebiju interesējies par pārējiem populistiem ASV vēlēšanās, jo Trumps vairāk nekā pārējie raksturo šīs vēlēšanas. Nebiju domājis tik globāli, bet šajā rakstā ir apspriesti divi no pretējām nometnēm – Trumps un Sanders un kas viņus vieno:
  http://carnegie.ru/commentary/2016/03/02/ru-62935/iuqm

  Putins līdz gadsimta vidum nedzīvos. Jau septītais gadu desmits. Bez tam man ir vēlme pieteikties tām beigtā ēzeļa ausīm, kad šis atstieps savas pekas…
  Naftas un gāzes revolūcija ietu 20 gadus, jo ir tik daudz frakinga naftas ASV, bet tā nav nekāda problēma – šī pati revolūcija notika tehnoloģiju attīstības dēļ, kur agrāk šādu naftu nebija izdevīgi iegūt izmaksu dēļ.

  “Pirmkārt, Eiropas pārpludināšana ar trešās pasaules, īpaši musulmaņu imigrantiem.”
  Tikai 25% no imigrantiem nāk no Sīrijas. Putins nekaro Āfrikā un arī Vjetnamā, Ķīnā, Afganistānā un Pakistānā nav iebrucis… Ja vien… hmm, tā ir ideja – ja vien jūs neapgalvojiet, ka Putins lika Merkelei ar frāzi “migrants welcome” atvērt durvis… un vēl arī ja vien viņš būtu vainīgs pie hroniskās krīzes ES dienvidvalstīs, nevis ES birokrātiskais aparāts…

  “Otrkārt, Turcijas provocēšana uz tādu konfliktu”
  Kāpēc Latviju neviens neprovocē? Turcijai vispār nevajadzētu būt NATO, ja tā netiek izmantota pret Krieviju – tas bija vienīgais iemesls, kāpēc tāda valsts atradās NATO – lai izvietotu kodolieročus, ar kuriem savaldīt Krieviju un šie iemesli patreizējā situācijā ir zuduši, jo pie Krievijas stūres ir parādījies pustraks vadītājs, kuram par visiem savas valsts iedzīvotājiem ir nospļauties un dzīvo ar ilūziju, ka viņu un draugus tieši draudi neskars. Cilvēks, kuram pieleca kāpēc tikai Maskavai jau Staļina laikā tika veidotas pretatomieroču aizsardzības sistēmas, bet pārējai Krievijas teritorijai – nē…
  Turcija ir milzīga problēma un ar Erdoganu nekas prātīgs tur nesanāks. Turcija kaŗo pret minoritāti un tāpat attiecas pret opozīciju, kad iebruka opozīcijas avīzē… Turcija ir vienlaikus NATO ierocis un vājākā vieta. Bez tam – Turcija nav nekas jauns, jo tā atbalsta separātisku teritoriju – Ziemeļkipras turku republiku(tāpat kā Krievija atbalsta līdzīgas republikas) – un Turcija Ziemeļkiprā rīkojās ar tādām pašām hibrīdkaŗa metodēm.

 4. Atis Says:

  Man gan nav īsti skaidrs, kādēļ Obama vainīgs pie Eiropas nespējas. Obamam jau kopš prezidentūras sākuma daudz svarīgāka bijusi Āzija, nevis Eiropa, kas stagnē un kaut arī ļoti pārtikusi, netiek galā ar savām problēmām.
  The Atlantic pēdējā numurā bija ļoti laba intervija ar pašu vainīgo par viņa ārpolitikas izvērtējumu, traki garš, bet interesants, laikam saucas Obama Doctrine, jābūt inetā. Iesaku izlasīt.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: