“Auto Bild Latvija”


575457_1-vaaks_abl01_cover_medium[1]Kļuvis autobraucējs, iedomājos apskatīties, kādi autožurnāli latviešu valodā ir. Tieši arī nākamgada preses abonēšanas kampaņa tuvojās. Izvēle nebija liela, un izraudzīties “Auto Bild Latvija” nebija grūti. Daudz grūtāk bija izšķirties, vai pasūtināt. Stiprākās bažas bija divas: pirmkārt, var gadīties, ka žurnāls ir par dārgām mantām izrādīšanās nolūkiem; otrkārt, var gadīties, ka žurnāls ir pārāk daudz par Vāciju un pārāk maz par Latviju. Beigās izšķirīgs apsvērums bija, ka nezaudēšu tak ij ne lata mēnesī. Pasūtināju.

Šonedēļ saņēmu nākamgada 1.numuru. Kā ienesu mājās, dēli izgrāba no rokām un ņēmās pētīt. Septiņgadnieks aizraujošāko lasīja priekšā un skaidroja četrgadniekam. Kad četrgadnieks aizgāja gulēt, viens pats cītīgi boksterēja joku lapu. Pēc tam atzinās man, ka daudz joku nemaz nav smieklīgi. Un viņam bija taisnība: tie tiešām nebija domāti septiņgadniekiem. Kad septiņgadnieks aizgāja gulēt, beidzot klāt tiku es. Nu esmu izlasījis un varu dalīties iespaidos.

Jauks SUV atlants, precīzāk, grafiks, kur lērums modeļu salikts izmēra un cenas koordināšu plaknē. Visādas automobiļu testēšanas. Liku aiz auss, ka Zelta stūres absolūtā uzvarētāja ir “Opel Astra”. Mācījos braukt ar astru, un, re, tiešām labs auto. Cītīgāk pievērsos Ģimenes stūres balvai minivenu klasē. Izrādās, tur labāko līdz šim nebiju nedz redzējis, nedz zinājis: BMW 2.sērijas “Gran Tourer”. Ak, jā, ir jau ar tik šogad izlaists. Milžu cīņas — šķēršļu apbraukšanas testā atklājas, ka lieliem SUV bloķējas kreisais priekšējais ritenis, un vairs nav iespējams pastūrēt. Ražotāji skaidro, ka tā tas domāts pret apgāšanos. Piemēroti gadalaikam — visādi padomi par braukšanu ziemā. Rakņāšanās pa lietotiem auto. Stūres vēsture. Kā jau teicu, joku lapa. Un pašās beigās katalogs, kuŗā žurnāla numurā kopš 2010.g. par kuŗu modeli rakstīts.

Arī Latvija: Latvijas autoziņas; atbildes uz sadzīviskiem Latvijas lasītāju jautājumiem; mēneša cilvēks Māris Īle stāsta par savām autotirgotāja gaitām; Latvijas autotirdzniecības vēsture kopš 90.gadu sākuma vienas lappuses konspektā; īsi žurnāla veidotāju komentāri rakstos.

Bažas nav pilnībā piepildījušās, un nākamo numuru gaidīšu vairāk ar interesi nekā ar nolemtību, jo bija viss kas arī man lasāms un skatāms.

Advertisements
Publicēts Uncategorized. Birkas: . Leave a Comment »

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: