Labdaŗi ar citu cilvēku naudu


Pēdējās pāris dienās divas ziņas:

  • 531 nelegāla imigranta ievešanai un apčubināšanai Latvijā grib tērēt >11mln Ls;
  • Mucenieku ciema iedzīvotāji satraukti par papildu imigrantu iemitināšanu.

Kas nāk prātā? Amerikāņu domātāja Viljama Baklija vārdi:

Līberāļi, mēdz teikt, ir dāsni ar citu cilvēku naudu, izņemot, kad runa par tautas izdzīvošanas jautājumiem, kad viņi dod priekšroku būt dāsni ar citu cilvēku brīvību un drošību.

Latviešu līberāļi šoreiz iecerējuši būt dāsni, cik vien iespējams — gan ar citu cilvēku naudu, gan citu cilvēku brīvību un drošību. Lai piesakās latvietis, ko valsts būtu apčubinājusi par >20tk Ls gadā! Var iebilst, ka nelegāliem imigrantiem tiks vien daļa no līberāļu pārpilnības raga. Taisnība; ja esmu pareizi sapratis, te var iepazīties, kam kas iecerēts. Kā izskatās, labdaŗi ar citu cilvēku naudu apņēmušies radīt jaunu barotni pulciņam ļaužu, kuŗi turpmāk mierīgu sirdsapziņu varētu stāstīt, ka imigrantu ievešana bagātina Latvijas sabiedrību — jo viņus pašus tiešām tā bagātinātu — un kuŗu labklājība būtu atkarīga no sveštautiešu ievešanas Latvijā. Dažus mēnešus iepriekš pūta, ka visam pietiks ar ES naudu vien, bet ēstgriba, protams, rodas ēdot. Neesam jau nekādi vācieši, kas knapinās ar <10tk Ls imigrantam gadā.

Netikumība gan ir un paliek netikumība: atņemt naudu pilsoņiem, kas lielum lielā vairumā ir pret imigrantu ievešanu, lai ievestu imigrantus un bagātinātos paši. Par Muceniekiem (un citām vietām, ja sveštautiešu savešanas plāns tiks īstenots) tas pats: izmitināt nevis pie sevis, migrantu sūknētājiem, bet kaimiņos nevainīgiem pilsoņiem, kuŗi imigrantus nav nedz saukuši, nedz vēlējušies.

Te esam nonākuši līdz jautājumam, kāda polītika labāk atbilst nācionālismam un tam, lai tauta varētu neapdraudēta mierīgi dzīvot savā zemē — kreisa vai labēja. Bet tas ir cita raksta temats. Kamēr uzrakstīšu, lasītājs var patstāvīgi pārdomāt.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: