Putins, Ukraina, Sīrija un Eiropa


Augustā tā vien šķita, ka var sākties tālāks Krievijas armijas iebrukums Ukrainā. Nesākās. Putina vietvalži tik sola vēl šogad noformēt sagrābto territoriju par vēl vienu Krimu, Pārnistru vai Abchaziju. Toties Krievija sākusi militāru intervenci Sīrijā, kur pēdējā laikā tās balstītais asiņainais Asadu dzimtas režīms lēnām zaudēja pilsoņu kaŗā. Lielā mērā iespaidojoties no @DajeyPetros un Juliana Repkes, atļaujos izteikt dažus minējumus.

Nav piepildījušās Putina cerības, ka:

 1. no Kremļa marionešu režīma atbrīvojusies Ukraina būs vāja;
 2. līberālisms un kosmopolītisms tiktāl saēdis Eiropu un Ameriku, ka tās pametīs Ukrainu un Baltiju Putina ziņā.

Toties piepildījušās Putina cerības, ka līberālisms un kosmopolītisms tiktāl saēdis Eiropu, ka ES vartuŗi tīši vēršas pret savām tautām, atmetot robežkontroli un ļaujot Eiropā gāzties simtiem tūkstošiem nelegālu imigrantu. Sveštautiešu — īpaši musulmaņu — iepludināšanai ir tāds potenciāls izraisīt tādus konfliktus ar pamattautām, ka:

 1. Eiropas valstīm vairs nebūs vaļas uztraukties par kaut kādu Putinu, kuŗš taču neviena zviedra vai franča neslepkavo;
 2. dezorientēti eiropieši var krist Maskavas viltusdrauga skavās un Kremļa marionetēm un sadarbības partneŗiem var rasties pietiekami liela ietekme, lai būtiski traucētu vēršanos pret Krievijas agresiju.

Un tad jau Eiropa varētu pamest Ukrainu un Baltiju Putina ziņā. Tāpēc viņš tagad kurina Sīrijā kaŗu, lai vairotu imigrācijas spiediena un, ja izdosies, ar līberālās un kosmopolītiskās elites rokām novestu Eiropas valstis līdz iekšējām asinspirtīm un ārējai bezspēcībai.

Advertisements

5 Atbildes to “Putins, Ukraina, Sīrija un Eiropa”

 1. gulags Says:

  Maldu murgs no Izraelas avotiem. Ne Asads, kas aizstāv kristiešus un šiitus, bet Rietumu izveidotā Arābu Pavasara dumpinieki uzsāka karu.

  Asads nav nekāds asiņains diktators, kā to zīmē Arābu Pavasara ideologi, bet normāls arābu līderis, pats Sīrijā biju 2011g. un redzēju.

  Bet Putinam ir tikai 2 labi darbi – Asada aizstāvēšana un sodomītu ierobežošana.

  • Ritvars Says:

   Vai, jūsuprāt, kaut vai te (https://twitter.com/JulianRoepcke) dokumentētie Asada asinsdarbi ir meli un izdomājumi?

   • Jānis Says:

    Manuprāt, jūs izmantojiet nepareizu formulu kas pārveidojusies uz “mūsu ienaidnieku draugi ir arī mūsu ienaidnieki “no mūsu ienaidnieku ienaidnieki ir mūsu draugi”. Asada nosaukšana par asiņainu tikai liecina par iepriekšēju attieksmi… Problēma ar ienaidniekiem ir tā, ka pirmās formulas pielietošanas gadījumā var palikt pavisam bez draugiem – to zin arī bērnudārza vecumā.

    Es gan esmu pilnībā Asada pusē – par asiņainu viņu gan nevar nosaukt, jo šis “režīms” daudz kur piekāpjas mīļā miera labad. Interesanti, ka jūs savā lapā sevi dēvējiet par nācionālistu, bet Asads ir tāds pats alavītu nacionālists, kas cīnās pret sunnītu ienācēju vairākuma revolūciju Nr2(Nr 1 šajā gadījumā notika 198x gados) – viņa vienīgā problēma ir tā, ka viņam nav daudz izvēles iespējas no kā saņemt palīdzību. Neticu sazvērestības teorijām par to, ka rietumi izveidoja Arābu pavasari – pietiek ar tām problēmām, kas tur jau ir lai uzliesmotu kaŗš, bet rietumu atbildība ir tajā, ka viņi piever acis un nepielieto to pašu mērauklu pret visiem, piemēram, pret AAE, Saūda Ārābiju, Katāru, Kuveitu un Bahreinu…

    Diez jūs arī dēvētu latviešus par asiņainiem, ja tie veiksmīgi pretotos hipotētiskam krievu mēģinājumam izveidot Piedņestras republiku Latvijā, kurus balstītu Kremļa nauda un slāvu brīvprātīgie cīņā pret “asiņaino”(šis ir reāls apzīmējums, ko jau lieto krievi) latviešu režīmu? Tāpat kā tagad ukraiņi cīnās vieni paši pret Krieviju bez rietumu atbalsta, kas bīstas aizkaitināt Krieviju?

    Kas attiecas uz twitter, tad tas ir kaŗa elements un Assads zaudē sabiedriskās domas ietekmē, kaut gan abās(trijās, četrās) pusēs ir pietiekoši daudz dokumentēti asinis stindzinoši darbi. Manā top sarakstā joprojām ir šis: http://www.catholic.org/news/international/middle_east/story.php?id=56481

 2. nulle Says:

  Putins nav liberālis un kosmopolīts.

  Putinam ir daudz vairāk kopīga ar jums un jūsu partiju.
  Viņš ir labēji radikāls nacists (krievu pasaule ūber alles), “tradicionālo vērtību” aizstāvis kas ienīst homoseksuālistus un savu valsti pārvērtis par kristīgo teokrātiku kur baznīcai ir neproporcionāla ietekme.

  Krievijā ir mežonīgs kapitālisms kur par naudu var nopirkt visu – tas arī ir daudz tuvāk jūsu ideoloģijai.

  • Ritvars Says:

   Labēji radikāļi ir tie, kas atzīst, ka valstij nemaz nav jājaucas saimniecībā, visam īpašumam jābūt privātam, valstij necik nav jāatņem nauda vieniem pilsoņiem, lai dotu citiem, un jebkādi valsts sociālie pabalsti un aprūpe ir kaitīgi.
   Putins turpretim ar savu valsts ķepu visās lietās klasiski noenkurojies sociālistu nometnē — tāpat kā nācionālSOCIĀLISTI (ja lieto terminu, ne lamuvārdu, tajā pašā jau pateikts, ka tie ir sociālisti).
   Putina “tradicionālās vērtības” tiešām liekamas pēdiņās, jo diez vai Krievijas līmenis abortos, žūpībā, šķiršanās utml. rāda dzīvošanu ar tradicionālām vērtībām.
   Krievijā ir blēžsaimniecība (cronyism), kur panākumus noteic tuvība valdošām aprindām, nevis tas, cik laba tu dari citiem cilvēkiem (kā kapitālismā).


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: