Sešgadnieks un Jaunais pasaules ģeografijas atlants


Afrikas nelaimju karte20131007180039_JaunaisPGA_atl_vaks[1]Iepriekšējā ierakstā minēju, ka sešgadnieks pavaicāja, kuŗa automobiļu valsts piederība ir T. Atbildes nezināju, tak zināju, ka jāskatās Jaunajā pasaules ģeografijas atlantā. Tam beigās ir īsas uzziņas par visām zemēm, ieskaitot automobiļu valsts piederības kodus. Pārnācām mājās, paņēmām atlantu, atšķīrām T valstis un ļoti ātri atradām, ka T ir — Taizeme. Tā kā automobiļa nebiju redzējis, izteicu dēlam šaubas, vai tiešām T, ko viņš redzējis, bijis valsts piederības zīme. Taizeme ir ļoti tālu no Latvijas, un diez vai kāds Taizemes automobilis vispār te ir. Drīzāk T varēja būt bijis numura daļa.

Sešgadnieks liekās mierā ar skaidrojumu, tak atlanta maiss nu bija vaļā. Apsēdās un sāka šķirstīt, skatīties un lasīt. Vislielāko vērību saistīja Afrikas nelaimju karte. Visai drīz pēc kartes secināja, ka sliktākā vieta ir Somālija, kur ne tikai kaŗš, saimniecības sabrukums un bēgļi, bet pat pirāti. Vēl pēc kāda laika apvaicājās, vai es negribu aizbraukt uz Bocvanu, kur izskatās visai droši.

Otrs uzmanības objekts kļuva zīmolu kartes. Puisis priecājās, atradis paziņu mājas: “”Lego” ir Dānijā! “Danonki” ir Francijā! “Ferrari” ir Italijā! Kur tā Italija ir? “Jaguārs” ir Lielbritanijā! Folksvāgens ir Vācijā! “Infinitī” ir Japānā! Kas ir “SsangJong”? “Jēp” ir Amerikā! Makdonalds arī Amerikā! Kokakola arī!”

Eiropas zīmolu karte

Eiropas zīmolu karte

Nu jau pirmā sajūsma pāri, bet arvien ik pa laikam izvelk atlantu no “Jāņa sētas” plaukta un pēta.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: