Ziedojumu vākšana, lai aizlaistu ceļojumā uz Antarktīdu — labi vai slikti?


Kāds cilvēks nesen izdomāja, ka grib aizlaist ceļojumā uz Antarktīdu, pingvīnus paskatīties un tā. Bet pašam to 5000$ vai cik nav. Un izsludināja ziedojumu vākšanu savam ceļojumam. Dažās dienās iecerēto summu sameta.

Kamēr lieta notika, turēju muti un pirkstus, lai lieki neietekmētu. Nu rimies, un vēlos dalīties savās domās. Un domas divējas.

Pirmkārt, izgāzt tādu naudu tādam mērķim nav sekmīgākais ieguldījums nedz pašam pingvīnu lūkotājam, nedz ziedotājiem. Par 5000$ piespraust sev medāli, ka esi viens no retiem latviešiem, kas Antarktīdā bijuši, ir visai neefektīvs garīgas izaugsmes, materiālas nodrošināšanās vai ģimenes stiprināšanas veids. Tāpat ziedotājiem ir lērums iespēju palīdzēt cilvēkiem, kas lūdz veselības vai dzīvības, ne atpūtas un izpriecu labad.

Otrkārt, prieks, ka esam tik bagāti. Ka pilsoņiem ir nauda, ko var atļauties ziedot. (Vēl lielāks prieks, protams, par >200 tk latu Dāvim.) Joprojām otrkārt, prieks, ka esam tik brīva valsts. Ka pilsoņi var izlietāt savu naudu pēc sava ieskata. Kaut vai dedzināt.

Tā ka, apkopojot divos vārdos — labi dzīvojam.

Advertisements

2 Atbildes to “Ziedojumu vākšana, lai aizlaistu ceļojumā uz Antarktīdu — labi vai slikti?”

  1. Vārdotāja Says:

    Mani pārsteidz, ka ir cilvēki, kas ziedojumus uzskata par kaut kādu sabiedrības īpašumu, līdzīgi kā nodokļus. Nav tā, ka tie 20 eiro, ko es varētu ziedot ceļojumam, tādējādi netiek, teiksim, slimiem suņiem. Tiem slimajiem suņiem es, visticamāk, neziedotu. Pie tam – meitene uzrunāja uzņēmējus, aicinot atteikties no vienām biznesa pusdienām, no turienes arī aicinājums ziedot 50 dolārus. Tā nebija ziedojumu vākšanas kampaņa tradicionālā izpratnē.

  2. Neticis Says:

    Galvenais, jācer, ka labi dzīvojam ne uz savu bērnu un mazbērnu rēķina.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: