Mūsu algas un ietaupījumi vakar zaudēja 1/6 vērtības


Šķiet, vai ikviens pamanījis, ka pēdējā pusgada laikā Krievijas rublis zaudējis pusi vērtības:

RUB-USD

Īpaši strauji rublis krita novembrī un decembrī. Nebija retums dienas, kad kritums sasniedza pat vairākus procentus dienā. Varēja no malas noskatīties, kā Putina polītika ved valsti un valūtu uz izgāztuvi, žēlot krievus un cerēt, ka varbūt beidzot taču viņiem atvērsies acis par Putina režīmu.

Vakar notika vēl viens valūtas kritiens, turklāt par veselu 1/6 dienā:

EUR-CHF

Tikai šoreiz krievu vietā esam mēs, un tā ir Latvijā ieviestā valūta, kas dienas laikā zaudēja 1/6 vērtības. Priekšvēsture tāda, ka pašā Eiropas Savienības vidū ir pagalam neeiropeisks melnais caurums, kas nekādi negrib brīvprātīgi iestāties Savienībā, bet palikt neatkarīga valsts — Šveice. Tai ir sava nauda: franks. Kad 2008.g. sākās saimniecības krize, tirgus reaģēja uz ES un Šveices saimniecības polītikas atšķirībām: valūta, kam pamatā aplama un kaitīga polītika, trīs gadu laikā zaudēja 1/3 vērtības attiecībā pret pareizākas polītikas iemiesojumu:

EUR-CHF 10g

Priekšniecība abās pusēs izdomāja, ka nelāgi izskatās un pavalstniekiem var visādas kaitīgas domas iešauties prātā. Tāpēc 2011.g. septembrī Šveices Nācionālā banka paziņoja, ka turpmāk uzturēs fiksētu kursu: 1,20 franku par eiru. Un tā arī palika līdz šim gadam. Taču cilvēku izdoti likumi nespēj atcelt dabas un tirgus likumus, un vakar vadzis lūza.

Cēlonis vakardienas eiras kritumam ir tas pats, kas rublim — valūtas izmantošana polītiski ideoloģiskiem mērķiem un režīma stutēšanai, aplama un kaitīga, sociālistiska polītika, kas ved saimniecību un valūtu uz izgāztuvi. Atšķirība tik tāda, ka Putins turp traucas ātrvilcienā. Un vēl atšķirība, ka eiropistu rīcībā daudz lielāki krājumi, ko tērēt un šķērdēt, un bāzt ciet caurumus, pirms sistēma sabrūk. Bet galapunkts viens.

Bet ko darīt vienkāršam pilsonim? Neņemt krēditus Šveices frankos. Ietaupījumus gan samainīt frankos un glabāt burciņā — būs ienesīgāk nekā eirās kontā vai depozitā. Jo neviena banka Latvijā nepieņem noguldījumus frankos, bet tuvākās UBS un “Credit Suisse” filiāles Varšavā un Stokholmā.

Publicēts Uncategorized. Birkas: . 3 Comments »

3 Atbildes to “Mūsu algas un ietaupījumi vakar zaudēja 1/6 vērtības”

 1. Anonīms Says:

  “un vakar vadzis lūza”. Nu ne gluži. Vienkārši Šveices nac. banka atcēla fiksēto CHR/EUR kursu.

 2. Ed Says:

  Gribēju tikai piebilst, ka kopš šī raksta ir pagājuši 2 mēneši un viss ir tieši kā paredzēts – eiro turpina krist. Un iemesli tam daudzi – viens no tiem ir tas, ka zem eiro ir apvienotas valstis, kurām katrai vajadzīga savādāka monetārā politika.

  Otrs ir tas, ka Eiropai ir pozitīva imigrācijas politika pret imigrantiem, kas ir naidīgi noskaņoti pret Eiropu, un vēlas tiaki saņemt pabalstus, jo uzskata, ka tie viņiem pienākas.

  Trešais ir absolūti absurdais parādu daudzums ekonomikā un dzīvesstils, kas uzskata parādu par normu.

  utt.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: