Autoskola: eksāmenu priekšvakarā


Mācības autoskolā gājušas savu gaitu un vismaz teorijā nonākušas līdz noslēgumam. Rīt būs autoskolas eksāmens, kur drīkstēs kļūdīties divreiz 60 jautājumos. Ja tas būs sekmīgs, tad var doties uz CSDD, kur drīkstēs kļūdīties trīsreiz 30 jautājumos. Vakar bija eksāmena mācības, kad dalīja eksāmena biļetes, bija jāraksta atbildes bez ieskatīšanās palīgmateriālos, tad atbildes pārbaudīja, deva nākamo biļeti utt. Trīs stundās paguvu atbildēt sešas biļetes un pēdējās trīs stabilizējos vienas kļūdas līmenī. Varu paplikšķināt sev pa plecu. Redzēs, kā būs rīt. Vēl ir laiks pamācīties, kur jutos nedrošāk.

Viena joma, kas radīja kļūdas, bija pirmā palīdzība. Jo to vēl apgūstu. Māca Rīgas Samariešu apvienība. Rīt būs otra (no divām) nodarbība un arī ieskaite. Kļūdīties drīkstēs četrreiz 20 jautājumos. Neatkarīgi no iznākuma autoskolas eksāmenā pirmās palīdzības lietās vismaz būšu zinīgāks nekā vakar. Viena lieta gan jau ķešā: medicīnas izziņa. Pēc visai formālas, pašdeklarēšanā balstītas pārbaudes. Derīga veseli desmit gadi.

Braukšanā ne tik raiti. Kopš pašas pirmās reizes lielākās grūtības sagādā pareiza roku, kāju un galvas kustināšana. Īpaši sajūgs. Sevišķi pareiza atlaišana, sākot braukt. Progress, protams, ir, instruktors katrreiz ceļ grūtības līmeni, un mācos arvien jaunas lietas, tak gala nemana.

Labi, jāiet ģimenes trauki mazgāt.

Advertisements

2 Atbildes to “Autoskola: eksāmenu priekšvakarā”

  1. Anonīms Says:

    Sajūga atlaišanā svarīgi pamanīt/iemācīties, ka, lai vienmērīgu uzsāktu kustību, sajūgs ir jāatlaiž nevienmērīgi.
    To pamazām atlaiž, līdz sāk veidoties saķere, un tad _pietur_, jo, mašīnai iekustoties, dzinēja un riteņu rotācija izlīdzinās, un saķere pieaug tāpat. Tad, kad sajūga slīdēšanu vairs nemana, tad to atlaiž pilnībā.

    • Ritvars Says:

      Paldies! Centīšos.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: