Maikla Kraitona “Lidmašīna”


7667[1]rakstīju, nesenā Chorvatijas braucienā izrāvu Maikla Kraitona “Mikro” un paliku alkstam nākamā Kraitona gabala. Brauciens nebija vēl galā, turklāt priekšā vēl bija atceļš mājup lidostās un lidmašīnās. Tāpēc lieki nekavējos, devos uz grāmatnīcu blakus viesnīcai (Zagrebas centrs pilns grāmatnīcu) un par 75 kunām (kuna ir Chorvatijas valūta, nozīmē ‘cauna’, senāk te norēķinājušies caunādās, cauna attēlota arī monētās, kas ir visai skaistas pēc skata — ar kādu citu dzīvnieku un tā latīņu nosaukumu otrā pusē; 75 kunas = 6,89Ls) nopirku Kraitona “Lidmašīnu” (“Airframe”) — jo kas gan var būt piemērotāks lasīšanai lidmašīnā un lidostā par lidmašīnas avārijas un tās izmeklēšanas aprakstu.

Žanra klasika ir Artura Heilija “Lidosta”, un “Lidmašīna” lielā mērā līdzinās tai. Tikai darbība notiek nevis 60.gadu beigās, bet 90.gadu vidū. Tikai uzņēmums, kā darbības virtuve aprakstīta, nav lidosta, bet aviobūves firma. Tikai papildus aprakstīti vēl plašsaziņas līdzekļu tikumi.

Lasot jūtams, ka Kraitons, rakstot grāmatu, profesionāli izstudējis jomu, kam pievērsies. Tāpat jūtama skaidra 90.gadu vidus gaisotne: interneta nav, galda tālruņus lieto vairāk nekā kabatas, pilnā sparā darbojas peidžeŗi, faksi un teleksi.

Grāmata vilties nelika, aizrāva, tomēr 12 stundās līdz tikšanai atpakaļ Rīgā cauri netiku. Piebeidzu tepat pa brīvdienām un nu esmu ķēries izlikt tīklus nākamam Kraitona gabalam.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: