Autoskola: 100 km/h un aizlieguma zīmju izņēmumi


Autoskolas praktiskās nodarbībās pirmo reizi mūžā esmu braucis pie stūres ar 100km/h. Pa Jūŗmalas šoseju. Treniņš bija braukt pa labo joslu, slēgt turp un atpakaļ 5. un 6.ātrumu un ar kreiso roku stūrēt tā, lai trajektorija nesāktu iet greizi. Lielāka muļļāšanās gadījās divreiz. Vispirms zem Jūŗmalas Lielupes tilta griezos atpakaļ uz Rīgu, un tad vienu brīdi vajadzēja vienlaikus griezties, spiest sajūgu, slēgt ātrumus un vēl skatīties, vai brīvs ceļš izbraukšanai uz galvenā ceļa. Šis bija mazliet par daudz. Otra reize bija, braucot laukā no Rīgas pa Jelgavas šoseju. Pirmā apgriešanās caurumā bija labi apstākļi griezties atpakaļ uz Rīgu — varēju mierīgi ar 2.ātrumu iebraukt, vienmērīgi turēta stūre un pagrieziens, tālu pretējā plūsma. Un tomēr, ņerr, kāja noraustījās, un automobilis noslāpa. Kreisajā joslā. Pēc tam jau, protams, bija jāatsāk ar 1.ātrumu. Bet progress jūtams. Instruktors var biežāk klusēt. Un autobraukšana patīk. Tik jātrenējas.

Braucot iekšā pa K.Ulmaņa gatvi un Vienības gatvi, jau dabiski bija jāmaina ātrumi, jāstājas un jāsāk braukt. Konstatēju, ka mani neaizvaino, kad tādam lēnulim kā es citi aizlien priekšā. Netracina arī sastrēguma apstākļi. Nezinu gan, kā būtu, ja būtu jāsteidzas.

Teorijā šobrīd jāsagremo cietāks kumoss — aizlieguma zīmju izņēmumi. Grūti iegaumēt tāpēc, ka vairāk patvaļīgi, ne loģiski vai izsecināmi. Pasniedzējs tomēr cenšas salikt kādā sistēmā. Ķieģelis neattiecas tik uz sabiedrisko satiksmi, tukšais riņķis “braukt aizliegts” neattiecas uz pieciem:

  • sabiedriskā satiksme;
  • dzīvo, strādā;
  • iekrauj, izkrauj;
  • takši;
  • invalīdi.

“Mēchaniskiem satiksmes līdzekļiem braukt aizliegts” — tāpat kā riņķis, tik nav invalīdu utt. Un vēl līdz otrdienai pāris duču lappušu uzdevumu testu jāizpilda. Salīdzinot ar aizlieguma zīmju izņēmumiem, papildzīmes un ceļa apzīmējumi šķiet viegli. Nākamnedēļ sāksim par krustojumiem.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: